6th National Conference: "The best treatment for infectious diseases - preventing them!"

Added on: 2018-12-07 Spausdinti Spausdinti

Geriausias užkrečiamųjų ligų gydymas – tai jų prevencija. Tai sutartinai pabrėžė per  30  lektorių 6-ojoje nacionalinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje, kurią š.m. lapkričio 29–30 d. surengė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetu.

Renginys  Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete sutraukė per 350 dalyvių: gydytojų, slaugytojų, visuomenės sveikatos specialistų, studentų. Dalyviai gavo kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.


Nuotraukoje – konferencijos akimirka.

Konferencijoje buvo aptartos vakcinomis valdomos infekcijos, zoonozės ir antimikrobinis atsparumas, užkrečiamųjų ligų diagnostika, sveikatos raštingumas ir užkrečiamųjų ligų socialinės determinantės, ŽIV/AIDS ir susijusios infekcijos  (lytiškai plintančios infekcijos, virusiniai hepatitai, tuberkuliozė). Taip pat buvo nagrinėjamos užkrečiamųjų ligų grėsmės kariuomenėje, įkalinimo įstaigose, pristatytos Lietuvos gyventojų nuostatų į pažeidžiamąsias grupes tendencijos bei Lietuvos gyventojų ŽIV prevencinių priemonių vertinimas – tyrimo rezultatai.

Konferencijos dalyviai pirmieji susipažino ir su naujausiu  ULAC leidiniu „Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje 2017 m. apžvalga“.

„Nepaisant šiuolaikinės medicinos pažangos, infekcinės ligos vis dar išlieka rimta mirtingumo ir sergamumo priežastimi“, – savo sveikinimo kalboje  Nacionalinės užkrečiamųjų ligų konferencijos dalyviams sakė eurokomisaras dr. Vytenis Povilas Andriukaitis.

Visą dr. V.P.Andriukaičio kalbą bei lektorių pranešimų įrašus netrukus bus galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje.
 
Konferencijos PROGRAMA

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt
 

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .