Dance of the Clean Hands Competition has helped children to learn hygiene

Added on: 2017-11-08 Spausdinti Spausdinti

Šeštus metus iš eilės organizuojamos iniciatyvos “Švarių rankų šokis 17“ konkursas jau baigėsi. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru (SPPC) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) maloniai kviečia drauge pasidžiaugti kūrybiškais iniciatyvos „Švarių rankų šokis 17” darbais.

Šiemet tradiciniame konkurse dalyvavo per 80 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė apie 2 000 vaikų ir prisidėjo prie bendro tikslo – mokė mažuosius taisyklingai plauti rankas bei supažindino juos su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.

Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ULAC ragino ikimokyklinių įstaigų ir pradinių klasių ugdytinius bei šeimas lavinti asmens higienos įpročius ir kvietė pažvelgti į tai kūrybiškai – sukurti originalų šokį.

 “Visi konkurso dalyviai pasirodė šauniai, tačiau svarbiausia, kad mažiesiems rankų plovimo procesas tapo ne prievole, o nuotaikingu žaidimu. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš”, - sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Iniciatyvos nugalėtojai kaip ir kasmet bus skelbiami gruodį. Visiems kokurso dalyviams bus įteikti padėkos raštai, o net 10 šauniausiųjų laureatų laukia išskirtinės dovanos.Nuotraukoje – pernai metų “Švarių rankų šokis 16” laureatų apdovanojimų akimirka.
Vygaudo Juozaičio nuotr.
 
Iniciatyvos Švarių rankų šokis 17” darbus žiūrėkite čia.

Originaliausio šokio kūrėjų laukia prizai!Daugiau informacijos:
Zigmantas Nagys
ULAC Švietimo ir komunikacijos skyrius 
tel. (8 5) 230 0124, mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .