Outbreak of Hantavirus infection in Germany

Added on: 2017-06-26 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Vokietijos Roberto Kocho instituto pranešimais, informuoja, kad Vokietijoje sparčiai plinta hantavirusinė infekcija.
 
Šiais metais šalyje užregistruoti 729 viruso sukelti ligos atvejai. Dauguma susirgusiųjų yra Puumala viruso endeminių teritorijų gyventojai pietų ir vakarų Vokietijoje. 84 proc. susirgimų nustatyti Baden-Viurtemberge, Bavarijoje ir Šiaurės Reine-Vestfalijoje. Manoma, kad hantavirusinės infekcijos atvejų skaičiaus didėjimas susijęs su rudųjų pelėnų (lot. Myodes glareolus), kurie laikomi viruso rezervuaru ir populiacijos tankumo padidėjimu.
 
Padidėjęs hantavirusinės infekcijos atvejų skaičius per pirmuosius penkis šių metų mėnesius, palyginus su praėjusiais metais, registruojamas ir kitose Europos šalyse: Austrijoje (44 atv.), Belgijoje (52 atv.), Bosnijoje Hercegovinoje (12 atv.), Kroatijoje (23 atv.), Estijoje (12 atv.), Prancūzijoje (101 atv.), Liuksemburge (8 atv.), Serbijoje (16 atv.), Slovakijoje (17 atv.), Slovėnijoje (40 atv.).
 
Hantavirusai yra natūralūs smulkiųjų žinduolių parazitai, galintys sukelti įvairaus sunkumo ligas žmonėms. Europoje cirkuliuoja šeši hantavirusai. Plačiausiai Europoje aptinkamas Puumala hantavirusas, kurį platina rudasis arba miško pelėnas. Šis virusas paplitęs visame kontinente, išskyrus Jungtinę Karalystę, Viduržemio jūros krantus ir šiaurės teritorijas.
 
Žmonės hantavirusais dažniausiai užsikrečia įkvėpdami užkrėstų aerozolių, susiformavusių iš virusais užkrėsto graužikų šlapimo, seilių ar dulkių, per pažeistą odą ar burnos, akių, nosies gleivines tiesioginio sąlyčio su užkrėstu graužikų šlapimu ir kt. Europoje užsikrėtimo atvejai nuo žmogaus žmogui nėra žinomi.
 
Hantavirusai sukelia tris pagrindinius sindromus:
  • Hemoraginę karštligę su inkstų sindromu (HKIS), dažniausiai Europoje ir Azijoje.
  • Epideminę nefropatiją (inksto pakenkimas), švelnią HKIS formą, kurią sukelia Puumala hantavirusas Europoje.
  • Hantavirusinį plaučių sindromą, dažniausiai Amerikoje.
     
Vidutiniškai hantavirusinės infekcijos inkubacinis ligos periodas trunka 2-3 savaites, tačiau gali tęstis iki šešių.
 
Pagrindinė profilaktikos priemonė – graužikų kontrolė aplinkoje ir patalpose.
 
Ketinantiems keliauti į endemines hantaviruso plitimo teritorijas, ULAC medikai pataria vengti sąlyčio su graužikais ir jų išskyromis, o po kelionės pajutus pirmuosius ligos požymius – kreiptis į šeimos gydytoją.


Daugiau apie hantavirusinę infekciją skaitykite čia.
 
Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.8 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
 

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .