Quiz "AIDS: better to know 17” has gathered together over 300 organizations

Added on: 2017-11-21 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad iki š.m. lapkričio 28 d. dar galima užsiregistruoti į viktoriną - protmūšį - „AIDS: geriau žinoti“. Viktorina jau sukvietė per 400 organizacijų, kurios subūrė apie 30 tūkst. asmenų, norinčių varžytis protų mūšyje.   
 
Artėja Pasaulinė AIDS diena (gruodžio 1-oji). Pažymėdamas šią datą, ULAC kviečia ugdymo įstaigas, aukštąsias mokyklas, visuomenines organizacijas ir kitas bendruomenes dalyvauti viktorinoje - protmūšyje - „AIDS: geriau žinoti 17“. Protmūšis – tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžosi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.
 
Organizacijos, norinčios dalyvauti viktorinoje, iki š.m. lapkričio 28 d. kviečiamos užpildyti registracijos formą čia ir nurodyti iniciatyvos koordinatoriaus vardą, pavardę, el.paštą, organizacijos pavadinimą, įstaigos adresą, dalyvių skaičių. Viktorinos užduotys dalyvius pasieks š.m. lapkričio 29 d.
 
Patarimai organizatoriams:
  • informuokite bendruomenę apie iniciatyvą, suburkite komandas;
  • siekiant sutelkti visą mokyklos bendruomenę, formuokite mišrias (mokiniai, mokytojai, tėvai) komandas iki 10 asmenų;
  • suburkite komandas atsižvelgdami į bendruomenės poreikius;
  • pakvieskite bendruomenę šią dieną segėti raudonus kaspinus;
  • nepamirškite sirgalių. 
Renginio eiga:
  1. Renginio vedėjai supažindina dalyvius, kokiu tikslu organizuojama viktorina – protmūšis, jiems papasakoja kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena (gruodžio 1-oji).
  1. Suskirstykite ir susodinkite komandas prie stalų, kur paruoštos priemonės viktorinos atsakymams fiksuoti.  Pasirūpinkite, kad būtų bent du žmonės, kurie surinks atsakymus iš komandų (po kiekvieno atsakyto klausimo). Klausimui atsakyti skirkite 1,5 minutės, o laikui praėjus – atsakymų lapus surinkite.  Tik tuomet yra parodomas teisingas atsakymas.
  1. Paskirkite vieną žmogų taisyti pirmųjų klausimų atsakymus. Kas keletą klausimus pateikite komandų rezultatus, kad joms nereiktų laukti kol bus ištaisyti visi atsakymai. Rezultatai turėtų būti matomi visą žaidimo laiką, taip silpnesnės komandos galės pasitempti.
  1. Apdovanokite tiek laimėtojus, tiek dalyvius (dovanomis turėtumėte pasirūpinti patys – būkite išradingi).
 
Reikalingos priemonės: kompiuteris, projektorius, projektoriaus ekranas, įgarsinimas (pagal poreikį), stalai, rašymo priemonės, popierius.Iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti 17“ partneriai:


 
Organizatoriams bus įteikiami padėkos raštai.
 
Viktorinos “AIDS: geriau žinoti 17“ registracijos formą rasite ir čia.
 
Daugiau informacijos apie ŽIV/AIDS galite rasti mūsų internetinėje svetainėje ulac.lt.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti!
 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
8 684 33174, z.nagys@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras 
 
Protmūšyje dalyvaujančių bendruomenių sąrašas

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .