The Centre for Communicable Disease and AIDS gave thanks to journalists

Added on: 2017-12-19 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras prieššventinę savaitę pradėjo pakiliai - nuoširdžiai padėkojo žurnalistams, besidomintiems užkrečiamųjų ligų temomis. Jau tradicinio konkurso žiniasklaidai apdovanojimų ceremonija simboliškai įvyko Jozefo Franko-Stendalio* namuose  Prancūzų institute.

Konkurso laureatus pasveikino ir visiems užkrečiamųjų ligų temomis rašantiems, garso ir vaizdo reportažus rengiantiems žurnalistams dėkojo Prancūzų instituto direktorius ir Prancūzijos ambasados patarėjas bendradarbiavimo ir kultūros klausimais Jean-Marie Sani, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Konkurso temos: ŽIV/AIDS, vakcinomis valdomos ligos, lytiškai plintančios infekcijos, nešvarių rankų ligos, mikrobų atsparumas vaistams. ULAC konkursą rengia kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir Visuomenės sveikatos biurų asociacija.  

„Konkurso tikslas – skatinti užkrečiamųjų ligų temų analizę žiniasklaidoje, įvairiapusį jų nušvietimą ir aktualizavimą, atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į užkrečiamąsias ligas, paskatinti žiniasklaidą objektyviai ir išsamiai  informuoti Lietuvos visuomenę apie užkrečiamųjų ligų prevenciją“, sakė prof. dr. S.Čaplinskas.2017-ųjų metų žiniasklaidos konkurso laureatai:
  • Dienraščio ,,Lietuvos rytas“ ir portalo lrytas.lt žurnalistė Danutė Jonušienė – už nekasdienišką požiūrį į sveikatos problemas, aktualius ir įdomius straipsnius užkrečiamųjų ligų temomis.
  • Laikraščio „Panevėžio balsas“ žurnalistė Vitalija Jelianiauskienė – už visuomenės švietimą, aktualius straipsnius užkrečiamųjų ligų temomis bei dėmesį ne tik statistikai.
  • Portalo Kaunodiena.lt temų redaktorė Vaida Milkova – už visuomenės informavimą apie užkrečiamąsias ligas, o ypač – švietimą žmogaus papilomos viruso infekcijos tema.
  • Jonavos kabelinės televizijos AVVA žurnalistė Vilma Kisielė už žurnalistinius tyrimus ir atkaklumą ieškant atsakymų į klausimus apie užkrečiamąsias ligas ir higieną.
  • LRT Klasika ,,Radijo paskaitosvedėjos Regina Germanavičiūtė ir Gailutė Jankauskienė už galimybę mokytis neišėjus iš namų ir užkrečiamųjų ligų prevenciją.
  • Interneto TV laidos „Mokslo sriuba“ kūrėjas LSMU virusologas, mokslo populiarintojas Arnoldas Pautienius –už mokslo populiarinimą, pažinimo džiaugsmą ir paaiškinimą, kodėl ligų virusai gali būti naudingi.
  • Sveikatos radijas --  už aktyvų visuomenės švietimą ir įtraukiantį turinį apie užkrečiamąsias ligas.
  • Gydytoja, televizijos laidų vedėja Irena Pivoriūnienė už ilgametį bendradarbiavimą ir nenuilstamą žinių skleidimą.
*Medicinos mokslas Lietuvoje neatskiriamai susijęs su Johano Peterio (1745 — 1821) ir jo sūnaus Jozefo (1771 — 1842) Frankų vardais. Jozefas Frankas vadovavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Patologijos katedrai. Jo iniciatyva buvo įsteigta Vilniaus medicinos draugija, Medicinos institutas, Vakcinacijos institutas, Motinystės institutas. Profesorius J.Frankas su žmona aktyviai dalyvavo miesto kultūriniame gyvenime. Jis gyveno name Didžiojoje gatvėje, kur dabar veikia Prancūzų institutas, todėl jis ilgą laiką buvo vadinamas Franko namu.

Konkurso partneriai ir bičiuliai:


Daugiau informacijos:

Beata Bukotaitė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 614 71720, beata@ulac.lt, www.ulac.lt

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .