Three cases of imported malaria were reported in Lithuania this year

Added on: 2017-08-31 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet rugpjūtį dviems Lietuvos piliečiams, dirbusiems tame pačiame laive, diagnozuota tropinė maliarija. Jie 2017 metų balandžio – rugpjūčio mėnesiais dirbo laive, kuris plaukiojo Atlanto ir Indijos vandenynuose ir krovinius iškraunančiose Afrikos žemyno šalyse. Šiais metais šalyje iš viso užregistruoti trys įvežtinės tropinės maliarijos atvejai.
 
Per paskutinius 10 metų (2007-2016 m.) endeminėse maliarijos šalyse maliarija užsikrėtė ir susirgo 46 Lietuvos piliečiai. Dauguma susirgusiųjų užsikrėtė Afrikos šalyse – vaistų maliarijos profilaktikai nevartojo arba vartojo nereguliariai.
 
ULAC medikai primena, kad svarbiausia maliarijos profilaktikos priemonė yra reguliarus antimaliarinių vaistų vartojimas ir apsauga nuo uodų įkandimų. Asmenims, besiruošiantiems keliauti į egzotines šalis, patariama pasidomėti ar šalis nėra priskiriama endeminei teritorijai, taip pat pasitarti su gydytoju dėl vaistų, skirtų maliarijos profilaktikai, vartojimo.

Maliarija – plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija.

Išsamios informacijos apie užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką kviečiame ieškoti interneto svetainėje ulac.lt ir viešose ULAC medikų parengtose paskaitose, kurias surasite čia.

Daugiau apie maliariją skaitykite čia.
 
Patarimus keliaujantiems rasite čia.
 
Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt 
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .