Winners of the contest “Dance of the clean hands” are aware how and why it is important to wash hands

Added on: 2017-01-13 Spausdinti Spausdinti

Plauti rankas gali būti smagu! Tuo įsitikino iniciatyvos „Švarių rankų šokis‘ 16“ dalyviai. Išradingiausieji šio konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sausio 9 d. įvykusiose iškilmėse. Į konkurso, kurį organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras  kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija, susirinko per šimtą vaikų, jų auklėtojų ir tėvų iš Kėdainių, Mažeikių, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Tauragės ir Telšių. Nugalėtojai vaišinosi užkandžiais, dūko su smagia pasakų heroje „Pelyte” ir dalijosi dovanas.Laureatai dūksta su pasakų heroje „Pelyte”.

Matas, Pijus ir Grafas iš Tauragės lopšelio-darželio „Kodėlčius“ „Varpelių“ grupės pasakojo, kad kosint burnytę būtina užsidengti ne delniukais, o alkūne, nes balterijos „eina“ į delniukus ir ten pasilieka, o rankytes reikia plauti kruopščiai su muilu.
Laureatai iš Tauragės lopšelio-darželio „Kodėlčius“ „Varpelių“ grupės ir juos atlydėjusi iniciatyvi mama.

„Kuomet vandenukas nubėga per rankytes – jos būna švarios, o kai vaikutis kosti – veiduką būtina užsidengti“- nedrąsiai pasakojo trejų metų Benas, atvykęs iš Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“ „Boružėlių“ grupės, kuris pokalbio pabaigoje su tėčiu sudainavo posmą apie švarias rankytes: „Bėga, bėga vandenėlis - šaltas, šaltas, šaltas, bus mano rankytės - baltos, baltos, baltos...“.
Benas iš Šiaulių su tėčiu apie švarias rankas sudainavo dainelę.

„Sugrįžusi į namus iš lauko ir nusimovusi batus - visada prausiu rankytes, o jeigu tėtis neina, paskatinu ir jį. Rankas būtina plauti su muilu, atsuku vandens čiaupą, rankas pakišu po tenkančiu vandeniu, kruopščiai muilinu pirštus, tarpupirščius“- dalinosi mintimis Smiltė iš Mažeikių „Vyturio" pradinės mokyklos.
Smiltė iš Mažeikių į šventę atvyko drauge su mokytoja.

Penktus metus iš eilės prie iniciatyvos prisijungė darželinukai, pradinių klasių moksleiviai ir jų šeimos iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo 195 ugdymo įstaigų atstovai. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, nuorodą atsiųsti mums. Per penkerius metus ši iniciatyva subūrė per 25 tūkst. vaikų, kuriuos suvienijo bendras tikslas – mažieji mokėsi taisyklingai plauti rankas bei supažino su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.

Mažuosius konkurso dalyvius pasveikino ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

                                                                                                                            Vygaudo Juozaičio nuotraukos.

Iniciatyvos „Švarių rankų šokis 16“ bičiuliai:

Daugiau apie iniciatyvą „Švarių rankų šokis‘ 16“ skaitykite čia.

Sekite mūsų naujienas – naujas konkursas – jau rudenį!

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Search
Events Calendar
Useful links
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .