Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Egiptas
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonasis drugys. Geltonojo drugio sertifikato reikalaujama iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų (įskaitant Eritrea, Rwanda, Somalia, United Republic of Tanzania, Zambia teritorijas) bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per infekuotą teritoriją. Jei keliautojas neturi skiepijimo pažymėjimo, tuomet iki 6 dienų iki išvykimo bus sulaikytas karantine.
Maliarija. Labai nedidelė infekcijos rizika dėl P. falcipatum ir P. vivax vyrauja birželio-spalio mėn. įskaitant ir El Fajumo teritoriją. Nuo 1998 m. neregistruotas nei vienas infekcijos atvejis. PSO profilaktikos nerekomenduoja.
Kiti reikalavimai: visi keliautojai atvykstantys iš endeminių poliomielito teritorijų (pvz.: Afganistano, Pakistano, Nigerijos, Kongo Demokratinės Respublikos, Sirijos) privalo turėti įrodymą (kartu su viza) apie atliktą poliomielito vakcinaciją (keliautojas per paskutinius 12 mėn. ar bent 4 savaites iki išvykimo turi būti pasiskiepijęs OPV ar IPV vakcina).
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .