Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Egipto Arabų Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė.Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų (įskaitant ir šias teritorijas: Eritrea, Rwanda, Somalia, United Republic of Tanzania and Zambia) bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją (įskaitant ir šias teritorijas: Eritrea, Rwanda, Somalia, United Republic of Tanzania and Zambia). Jei keliautojas neturi Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, tuomet asmuo iki 6 dienų iki išvykimo bus sulaikytas karantine.
Maliarija. Labai nedidelė infekcijos rizika dėl P. falcipatum ir P. vivax vyrauja birželio-spalio mėn. įskaitant ir El Fajumo teritoriją. Nuo 1998 m. neregistruotas nei vienas infekcijos atvejis. PSO profilaktikos nerekomenduoja.
Kiti reikalavimai: keliautojai, atvykstantys iš Afganistano Islamo Respublikos, Pakistano Islamo Respublikos, Nigerijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Somalio Federacinės Respublikos, Tarptautiniame sertifikate privalo turėti įrodymą apie atliktą vakcinaciją nuo poliomielito, kuri buvo atlikta per paskutinius 12 mėn. ar bent 4 savaites iki išvykimo dienos. Taip pat visi keliautojai atvykstantys iš Kongo Demokratinės Respublikos, Kenijos Respublikos, Nigerio Respublikos, Sirijos Arabų Respublikos, Tarptautiniame sertifikate privalo turėti įrodymą apie atliktą vakcinaciją nuo poliomielito.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .