Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Ekvadoro Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Endeminė šalies teritorija, Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš Brazilijos Federacinės Respublikos, Kongo Demokratinės Respublikos, Ugandos Respublikos bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per minėtas teritorijas. Taip pat rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonosios karštligės visiems vyresniems kaip 9 mėn. amžiaus keliautojams vykstantiems į Esmeraldas, Morona-Santiago, Napo, Orellana, Pastaza, Sucumbios, Zamora-Chinchipe teritorijas. Paprastai nerekomenduojama skiepytis keliautojams, vykstantiems į Guayas, Los Rios, Santa Helena, Santo Domingo de los Tsachilas, Azuay, Bolivar, Canar, Carchi, Chimborazo, Cotopaxi, El Oro, Imbabura, Loja, Pichincha, Tungurahua and Zamora-Chinchipe teritorijas.
Maliarija. Infekcijos rizika dėl P. vivax (67 proc.), P. falciparum (33 proc.) vyrauja visus metus visoje šalies teritorijose, esančiose žemiau kaip 1500 m. jūros lygio. Didelė maliarijos rizika dėl P. falciparum vyrauja Esmeraldos provincijoje, Amazonės regione (ypač Pastaza ir Morano Santiago vietovėse). Rizika dėl P. vivax egzistuoja Morona Santiago, Pastaza, Orellana, Sucumbios teritorijose. PSO rekomenduojama profilaktika: C
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .