Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Irano Islamo Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją.
Maliarija. Infekcijos rizika dėl P. vivax bei maža rizika dėl P. falciparum vyrauja kovo-lapkričio mėn. Hormozgan, Kerman (tropinėje dalyje) ir Sistan – Baluchestan (pietinėje dalyje) provincijų kaimo vietovėse. PSO rekomenduojama profilaktika: C
Kiti reikalavimai: keliautojai, atvykstantys iš endeminių poliomielito teritorijų (Afganistano Islamo Respublikos, Pakistano Islamo Respublikos, Nigerijos), Tarptautiniame sertifikate privalo turėti įrodymą apie atliktą vakcinaciją nuo poliomielito, kuri buvo atlikta per paskutinius 12 mėn. ar bent 4 savaites iki išvykimo dienos. Negalintys pateikti Tarptautinio sertifikato, įrodančio apie atliktą vakcinaciją, keliautojai pasienyje bus paskiepyti viena vakcinos doze nuo poliomielito.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .