Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Kinijos Liaudies Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams

Geltonoji karštligė. Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (per oro uostą) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją. Šis reikalavimas netaikomas keliautojams, kurie vyksta tik į Hong Kong ir Macao specialiuosius administracinius regionus.
Maliarija. Kinijoje daugiausiai registruojami tik įvežtiniai maliarijos atvejai iš maliarijos endeminių teritorijų. Nedidelė rizika vyrauja kai kuriose šalies teritorijose: Yunnan provincijoje, kuri ribojasi su Mianmaru bei Tibete. Taip pat nedidelė maliarijos rizika dėl P. falciparum vyrauja Yunnan provincijoje, kuriame egzistuoja atsparumas antimaliariniams vaistams. Nuo 2017 m. vietiniais maliarijos atvejai neregistruojami. PSO rekomenduojama profilaktika: A (išskyrus Yunnan provinciją, kurioje rekomenduojama profilaktika: C).
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .