Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Panama
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Endeminė šalies teritorija, todėl Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją. Nuo geltonosios karštligės rekomenduojama pasiskiepyti visiems vyresniems nei 9 mėn. amžiaus keliautojams vykstantiems į rytus nuo Panamos Kanalo zonos (Comarcas of Emberá ir Kuna Yala, Darién ir Colón provincija). Paprastai skiepytis nuo geltonosios karštligės nerekomenduojama vykstantiems į vakarus nuo Panamos Kanalo zonos, pačioje Panamos kanalo teritorijoje, Panamos mieste, Balbao ir San Blas salose.
Maliarija. Infekcijos rizika dėl P. vivax (>99 proc.) vyrauja visus metus provincijose prie Atlanto krantų ir ties siena su Kosta Rika ir Kolumbija: Bocas del Toro, Chiriqui, Colon, Darien, Ngobe Bugle, Panama ir Veraguas. Panamos mieste, Kanalo zonoje ir kitose provincijose rizika maža arba visai nėra. PSO rekomenduojama profilaktika: rizikos teritorijose – B, rytinėse šalies endeminėse teritorijose besiribojančiose su Kolumbija: C.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .