Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Panama
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonasis drugys. Endeminė šalies teritorija, todėl geltonojo drugio sertifikato reikalaujama iš vyresnių kaip 1 metų amžiaus keliautojų, atvykstančių iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų.
Nuo geltonojo drugio rekomenduojama pasiskiepyti visiems vyresniems nei 9 mėn. amžiaus keliautojams vykstantiems į rytus nuo Panamos Kanalo zonos (Comarcas of Emberá ir Kuna Yala, Darién ir Colón provincija).
Skiepytis nuo geltonojo drugio nerekomenduojama vykstantiems į vakarus nuo Panamos Kanalo zonos, pačioje Panamos kanalo teritorijoje, Panamos mieste, Balbao ir San Blas salose.
Maliarija. Infekcijos rizika dėl P. vivax (>99 proc.) vyrauja visus metus provincijose prie Atlanto krantų ir ties siena su Kosta Rika ir Kolumbija: Bocas del Toro, Chiriqui, Colon, Darien, Ngobe Bugle, Panama ir Veraguas. Panamos mieste, Kanalo zonoje ir kitose provincijose rizika maža arba visai nėra. PSO rekomenduojama profilaktika: rizikos teritorijose – B, rytinėse šalies endeminėse teritorijose besiribojančiose su Kolumbija: C.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .