Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Peru Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Endeminė šalies teritorija, todėl Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, vykstantiems į miškingas teritorijas, džiungles, esančias žemiau kaip 2300 m virš jūros lygio: Amazonas, Loreto, Madre de Dios, San Martin, Ucayali, Puno, Cuzco; Junín, Pasco ir Huánuco, Apurimac; šiaurės Huancavelica; šiaurės rytai Ancash; rytų La Libertad; šiaurės ir rytų Cajamarca; šiaurės ir šiaurės rytų Ayacucho ir rytų Piura teritorijas. Vykstantiems tik į Andes, Cuzco miestą, Limą, Machu Picchu, Inca Trail teritorijas skiepytis nuo geltonosios karštligės nerekomenduojama.
Maliarija. Infekcijos rizika dėl P. vivax (84 proc.), P. falciparum (16 proc.) vyrauja visus metus kaimo teritorijose, esančiose žemiau nei 2000 m. jūros lygio. Rizikos teritorijos yra Amazonas, Junín, San Martin, Loreto. 98 proc. P. falciparum atvejų buvo registruoti Loreto apskrityje, šalia Amazonės.PSO rekomenduojama profilaktika P. vivax rizikos teritorijose: B; Loreto apskrities teritorijose - C.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .