Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Saudo Arabijos Karalystė
Yra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją.
Maliarija. Labai maža infekcijos rizika vyrauja tik kaimuose, esančiuose pasienyje su Jemenu (išskyrus Asiro provincijos aukštikalnes), daugiausia dėl P. falciparum ir dažniausiai vyrauja rugsėjo-sausio mėnesiais. Maliarijos rizikos nėra Mecca ir Medina. PSO rekomenduojama profilaktika: C.
Kiti reikalavimai: keliautojai, vykstantys į Umrah ir Hajj piligrimines keliones ar sezoniniam darbui, turi pateikti galiojantį Tarptautinį sertifikatą, patvirtinantį vakcinaciją su keturvalente polisacharidine vakcina (A, C, Y, W135) nuo meningokokinės infekcijos (ne anksčiau kaip 10 dienų iki išvykimo ir ne vėliau kaip 3 metai iki atvykimo į Saudo Arabijos Karalystę) arba su keturvalente konjuguota vakcina (A, C, Y, W135) nuo meningokokinės infekcijos (ne anksčiau kaip 10 dienų iki išvykimo ir ne vėliau kaip 5 metai iki atvykimo į Saudo Arabijos Karalystę). Taip pat visi keliautojai atvykstantys iš Afganistano Respublikos, Kamerūno Respublikos, Centrinės Afrikos Respublikos, Čado Respublikos, Kongo Demokratinės Respublikos, Pusiaujo Gvinėjos Respublikos, Etiopijos Federacinės Demokratinės Respublikos, Gvinėjos Respublikos, Irako Respublikos, Kenijos Respublikos, Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos, Liberijos, Madagaskaro Respublikos, Mianmaro Sąjungos Respublikos, Nigerijos, Pakistano Islamo Respublikos, Nigerio Respublikos, Siera Leonės, Somalio Federacinės Respublikos, Pietų Sudano, Sirijos Arabų Respublikos, Ukrainos ir Jemeno Respublikos privalo turėti galiojantį Tarptautinį sertifikatą, patvirtinantį vakcinaciją nuo poliomielito (bent 4 savaites iki išvykimo turi būti pasiskiepiję). Visi keliautojai, atvykę į Saudo Arabijos Karalystę iš Afganistano Respublikos, Mianmaro Sąjungos Respublikos, Nigerijos, Pakistano Islamo Respublikos, Papua Naujosios Gvinėjos, Sirijos Arabų Respublikos, Somalio Federacinės Respublikos ir Jemeno Respublikos nepriklausomai nuo amžiaus ir skiepijimo būklės šalies pasienyje bus paskiepyti 1 oraline vakcinos doze nuo poliomielito.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .