Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Tailando Karalystė
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją.
Maliarija. Infekcijos rizika vyrauja visus metus kaimo teritorijose, ypač – miškingose, kalnuotose vietovėse, taip pat šalies pasienyje. Infekcijos rizikos nėra didžiuosiuose miestuose (Bangkok, Chiang Mai city, Pattaya ir kituose miestuose), Samui ir Phuket salose. Registruotas P. falciparum atsparumas Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per endeminę geltonosios karštligės teritoriją. Kai kuriose teritorijose ties šalies siena su Cambodia ir Myanmar, o P. vivax atsparumas – chlorochinui; Taip pat registruoti P. knowlesi atvejai. PSO rekomenduojama profilaktika: rizikingose teritorijose A, o prie Cambodia ir Myanmar sienų: C.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .