Patarimai keliautojams

Pasirinkite šalį į kurią keliausite
Venesuelos Bolivaro Respublika
Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonoji karštligė. Endeminė šalies teritorija, todėl Tarptautinio sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama iš vyresnių kaip 1 m. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš Brazilijos Federacinė Respublikos bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau nei 12 valandų oro uoste) per Brazilijos Federacinę Respubliką. Pasiskiepyti nuo geltonosios karštligės rekomenduojama visiems vyresniems kaip 9 mėn. amžiaus keliautojams. Skiepytis nerekomenduojama tiems keliautojams, kurie keliaus tik į Aragua, Carabobo, Miranda, Vargas ir Yaracuy, Distrito Federal valstijas. Taip pat vykstant į teritorijas esančias aukščiau nei 2300 m. aukštyje: Trujillo, Merida, ir Tachira; Falcon ir Lara; Margaritos Sala; Caracas; Valencia.
Maliarija. Didelė infekcijos rizika dėl P. vivax (74,6 proc.) ir P. falciparum (25,4 proc.) vyrauja visus metus kai kurių rajonų (Amazonas, Anzoategui, Bolívar, Delta Amacura) kaimo vietovėse. Maža infekcijos rizika vyrauja Apure, Monagas, Sucre ir Zulia vietovėse. Dažniausia P. falciparum rizika - Amazono (Alto Orinoco, Atabapo, Atures, Autana, Manapiare) ir Bolivar (Angostura, Cedeno, Ell Callao, Heres, Gran Sabana, Piar, Rocio, Sifontes), ir Sucre (Benitez, Bermudez, Cajigal y Arismendi) džiunglių teritorijose. Taip pat registruotas P. falciparum atsparumas chlorochinui, sulfadoksinui – pirimetaminui. PSO rekomenduojama profilaktika: P.vivax rizikos teritorijose - B, P. falciparum rizikos teritorijose C.
Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .