Kita aktuali informacija apie korupciją ar jos prevencijąKorupcija – sudėtingas socialinis, politinis ir ekonominis reiškinys, kurio įtaka jaučiama visose šalyse. Jungtinių Tautų Konvencija prieš korupciją yra pirmoji tarptautinė kovos su korupcija priemonė, turinti juridinę galią. Jungtinių Tautų Konvencija prieš korupciją suteikia unikalią progą viso pasaulio mastu reaguoti į šią globalinę problemą.

Korupcinėje aplinkoje moka visi
Niekam nereikia aiškinti, koks blogis yra korupcija. Visuomenes, kur korupcija giliai įsišaknijusi, kankina tūkstančiai bėdų. Prielaida, kad „laisvos“ rinkos ir nesikišimo taktika yra vieninteliai kovos su korupcija būdai, yra klaidinga. Kiekviena šalis sukuria savitą korupcijos rūšį, ir nei viena sistema nuo jos neapsaugota.

Korupcijos sunaikinimas:
  • Sudaro sąlygas socialinei ir ekonominei PLĖTRAI. Tiek mažos, tiek didelės įmonės lengviau išsilaiko versle, kai pašalinamas dirbtinis korupcijos „mokestis“.
  • Skatina tiek vidaus, tiek užsienio INVESTICIJAS. Kur kas labiau investuojama tuomet, kai matyti, jog lėšos nenuplaukia korumpuotų pareigūnų kišenėn.
  • Prisideda prie DEMOKRATIJOS. Su korupcija sėkmingai kovojančios šalys jų piliečiams atrodo kur kas teisingesnės, o tai padeda sukurti stabilumą ir abipusį pasitikėjimą.
  • Kuria TEISINĘ VALSTYBĘ. Piliečiai ir įmonės pasitiki savo šalies teisinių institucijų gebėjimais nešališkai ir sąžiningai išspręsti ginčus ir apginti žmogaus teises.
PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ
Į STT gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus. Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių arba pagrįstų įtarimų apie valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.
 
STT ragina pranešti apie korupcijos atvejį (-us) raštu,  visą  parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu stt@stt.lt,  faksu (8 5) 266 3307 arba palikite pranešimą STT interneto svetainėje.
 
Apie korupcijos atvejus anonimiškai galima pranešti ir Sveikatos apsaugos ministerijai skambinant  nemokamu telefono numeriu 8 800 66 004 arba pateikiant informaciją elektroniniu paštu korupcija@sam.lt
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .