D.U.K

1. Paplitusi nuomonė, kad pasiskiepijusieji nuo užkrečiamųjų ligų vis tiek suserga. Tad kodėl turime skiepytis?
3. Ką patartumėte aktyviai keliaujantiems? Kokie yra privalomi skiepai? Kas yra skiepų pasas?
4.  Ar skiepams turi įtakos metų laikas, oras, vartojami vaistai?
5. Kaip turėtų elgtis asmuo, nusprendęs skiepytis? Ar turi kreiptis į savo šeimos gydytoją? Ar tam reikalingas siuntimas?
7. Kaip reikia pasiruošti vakcinacijai?
8. Ar gali skiepytis žmogus, jei jis blogai jaučiasi – turi temperatūros, yra peršalęs ar serga kitomis ligomis?
9. Kokiomis ligomis sergantys ar kokios sveikatos būklės žmogus negali skiepytis?
10. Ką daryti, jei žmogus bijo skiepų? Gal galima pasiskiepyti be adatų?
11. Ko dažniausiai klausia ir dėl ko nerimauja skiepytis besiruošiantys asmenys?
12.  Ką turi žinoti ir kokių saugumo priemonių imtis ką tik pasiskiepijęs asmuo?
13. Kada pasiskiepijus organizmas įgyja imunitetą? Ar šis imunitetas visam gyvenimui? Jei ne, kaip dažnai reikia kartoti skiepus?
14. Ar reikia skiepytis, jei žmogus jau persirgo, pavyzdžiui, vėjaraupiais, hepatitu A ir kt. ligomis?
15. Ar paskiepijus galimos nepageidaujamos reakcijos į skiepą? Kaip jos dažniausiai pasireiškia? Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?
16. Kur galima kreiptis dėl išsamios informacijos apie skiepus?

2012-07-24
Man pavyko rasti, jo IgG antikūnai pradeda gamintis nuo 4 savaitės po užsikrėtimo, todėl norėjau pasiteirauti, kiek laiko galima rast IgG antikūnus žmogaus organizme, jei buvo užsikrėsta ŽIV? Radau informacijos, kad IgM antikūnai maždaug po 6 savaičių nuo užsikrėtimo neberandami žmogaus organizme.

 

2012-07-17
Norėčiau geriau suprasti šias dvi ligas – ŽIV ir AIDS. Jei buvo galimybė užsikrėsti ŽIV, kada geriausia atlikti tyrimus, ar reikia pakartotinai juos pasidaryti? Taip pat norėčiau žinoti, jei pradedamas ŽIV gydymas, ar galima išvengti ŽIV mutavimo į AIDS? Ir jei žmogus yra užsikrėtęs, kiek laiko gali išgyventi priklausomai nuo to, ar jis gydosi, ar ne?

 

2012-07-15
15 m. vaikas susirgo kokliušu. Kauno infekcinėje klinikoje mums buvo pasakyta, kad skiepytis nereikia, nes 2 m. jis buvo paskiepytas. Vaistų jokių neskyrė (išskyrus Sedatif). Pasakė nusiteikti 2 mėnesius kosėti, kol kosulys praeis. Iki to buvome gėrę (chloritromiciną). Paklausiau, ar nėra tikimybės man užsikrėsti šia liga. Atsakė, kad ne. Tačiau jau 2 savaites kosčiu taip pat kaip ir vaikas. Išrašė vaistų (Ospamox), tačiau jokių pokyčių. Naktimis negaliu miegoti – kosėju vos ne iki vėmimo, pradėjau nebelaikyti šlapimo, skauda visą kūną. Ar gali būti, kad užsikrėčiau? Kaip elgtis?

 

2012-07-12
Su drauge deginomės gamtoje ir ant pakloto pastebejome erkę, kuri buvo labai mažo dydžio. Iš nuotraukų spėjame, kad tai buvo dar nesubrendusi erkė. Sutraiškius ją servetėle, ištryško kraujas. Grįžusios namo apsižiūrėjome visur, ir galvą, tačiau jokio įkandimo nepastebėjome. Internete rašoma, kad nimfų įkandimas gali būti ir nepastebimas. Nei aš, nei draugė nesame pasiskiepijusios nuo erkinio encefalito. Gal reikėtų imtis kokių priemonių, atlikti kraujo tyrimus?

 

2012 02 27
Ruošiuosi vykti trims savaitėms į Honkongą ir Filipinus. Ar vykstant į šias šalis reikia skiepytis rekomenduojamais ir privalomais skiepais? Jei taip, kokiais?

 

2012-02-20
Rugpjūčio mėnesį penkiolikai dienų vykstu į Kiniją. Kokių skiepų reikėtų ir kur juos galėčiau gauti?

 

2012 02 15
E. paštu gavau žinutę, kad kino teatruose Vilniuje į sėdynes smeigiamos adatos, infekuotos ŽIV virusu, prie Kalvarijų turgaus irgi „badoma“, kai kur klijuojamos adatos laiptinėse ir pan.Viena moteris nuo šoko mirė po poros mėnesių. Panaršiusi internete, atradau dar 2009 m. straipsnių spaudoje, kurie paneigia tokius faktus, nurodyti ir tuometinio AIDS centro specialistų komentarai. Panašu, kad panika vėl skleidžiama (aš jau gavau 2 kartus tokį laišką, o pirmasis tikrai išgąsdino). Gal galite viešai paneigti/patvirtinti tokius faktus, kad žmonės be reikalo nesibaimintų, nebūtų skleidžiamas nepasitikėjimas žmonėmis ir pateikti faktus apie realų užsikrėtusių skaičių ir pan.? Ir kokias nors rekomendacijas, ką daryti, jei yra įtarimų, kad galėjai užsikrėsti.

 

2012 02 08
Ar vyrams atliekate tyrimus dėl ŽPV? Kur galima Vilniuje išsitirti ir kiek kainuoja? Ar nustatinėjate virusą gerklėje, ar tik lytiniuose organuose? Kokius mėginius tyrimui reikia priduoti?

 

2012 02 06
Kur atliekami tyrimai dėl virusinių ligų: chlamidijų, mikoplazmos, ureaplazmos, citomegaloviruso, toksoplazmozės? Taip pat prašau informuoti, kokiomis valandomis tyrimai atliekami, kaip reikėtų jiems pasiruošti, kokios tyrimų kainos.

 

2012 01 16
Ar įmanoma užsikrėsti AIDS pasibučiavus su mergina, sergančia AIDS?

 

2012-01-16
Ar vykstant atostogauti į Braziliją ir Meksiką reikalingi skiepai? Ar yra privalomų skiepų?

 

2012 01 11
1. Ar yra privalomų skiepų vykstant į Kolumbiją, kuriais nepasiskiepijus kiltų pavojus nepatekti į šalį?
2. Kūdikį paskiepijo nuo tuberkuliozes. Girdėjau, kad susiformavęs po skiepo šašas yra normalu, tačiau aplink jį atsirado dviejų litų monetos dydžio išbėrimas. Skiepo vieta šiurkšti, kieta. Ar tai normalu?

 

2012 01 09
Ar laboratorija nustačiusi, jog ŽIV tyrimas yra teigiamas, gali neinformuoti sergančiojo apie diagnozę? Jei taip, kokiais atvejais?

 

2012 01 06
Ar atliekate greitus testus dėl ŽIV (kai atsakymas gaunamas per 5 min ar pan.)? Kiek tai kainuoja? Koks laiko tarpas turi praeiti nuo rizikingo kontakto, kad testo rezultatai būtų teisingi?

 

2012 01 05
Ar didelė tikimybė užsikrėsti ŽIV per oralinius lytinius santykius? Jei taip, kokia tikimybė?

 
 
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .