Kur pasitikrinti, 2020 m. Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

HEPATITAI

Jei manote, kad galėjote užsikrėsti hepatitais ar atitinkate nors vieną punktą, kam rekomenduojama pasitikrinti dėl hepatitų, tuomet kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kurie dabar jau turi galimybę paskirti kepenų funkcijos (kepenų fermentų) tyrimus, kurie, esant hepatitų infekcijai, būna pakitę. Nustačius pakitimus, pacientai siunčiami specialistų - gyd. infektologų ar gyd. gastroenterologų konsultacijai, kurie skiria sudėtingus, ligos eigą įvertinančius tyrimus ir, esant atitinkamiems tyrimų rodikliams, skiria gydymą.  Lietuvos medikų teigimu, nuo 2015 m. šalyje įregistravus ir ėmus taikyti naujos rūšies preparatus, pasveiksta net 99 proc. ligonių. O svarbiausia, naujieji vaistai beveik nesukelia šalutinio poveikio.

Dėl hepatito C galima išstirti naudojant greitus testus. Jų yra interneto parduotuvėse ar vaistinėse.

Nuo hepatito B apsaugo skiepai. Norint sužinoti, ar turite imunitetą hepatito B viruso infekcijai, reikia nustatyti, kokį kiekį turite antikūnų prieš paviršinį hepatito B antigeną (anti - HBs).

Jei gaunamas rezultatas yra > 10 TV/l, tuomet imunitetas pakankamas apsisaugoti nuo hepatito B viruso infekcijos. Jei rezultatas < 10TV/l, tada reikia skiepytis.
 
ŽIV INFEKCIJA

Jei manote, kad galėjote užsikrėsti ŽIV infekcija ar atitinkate nors vieną punktą, kam rekomenduojama pasitikrinti dėl ŽIV, tuomet kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs situaciją, paskirs reikiamus tyrimus.

arba

PASITIKRINK PATS

Europos ŽIV tyrimų paieška
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .