ECDC pristatyta meningokokinės infekcijos epidemiologinė situacija Lietuvoje

Publikavimo data: 2020-03-06 Spausdinti Spausdinti

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centre šią savaitę vyko ES/EEE šalių specialistų susirinkimas meningokokinės infekcijos tema. Šiame susitikime Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ekspertai apžvelgė ES/EEE šalių epidemiologinę situaciją bei naujausias meningokokinės infekcijos stebėsenos, įskaitant molekulinės diagnostikos, rekomendacijas. Svarbiausia diskusijų tema apėmė klausimus, kaip integruoti genetinį tipavimą į invazinės meningokokinės infekcijos stebėseną.
 
Susitikime Lietuvą atstovavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikė Asta Skrickienė, kuri savo pranešime pristatė meningokokinės infekcijos epidemiologinės situacijos tendencijas Lietuvoje.

ES/EEE šalių specialistų susitikimas vyko šią savaitę (kovo 2-3 d.) Europos ligų prevencijos kontrolės centre, Švedijoje.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiemet per du mėnesius Lietuvoje užregistruoti 6  meningokokinės infekcijos atvejai, mirties atvejų nebuvo. Pernai per tą patį laikotarpį susirgimo atvejų buvo daugiau – dešimt.
 
Meningokokine infekcija dažniausiai serga kūdikiai ir vaikai iki 5 metų amžiaus. Nuo meningokokinės infekcijos gali apsaugoti skiepai.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras - pagrindinė, specializuota šalies įstaiga ekspertiniame lygyje bendradarbiaujanti su europine ekspertine institucija - Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru.
 
ULAC medikai yra tarptautinių užkrečiamųjų ligų tinklų ekspertai, kasmet dalyvaujantys tarptautiniuose ekspertų susirinkimuose, yra kasmet apmokomi geros praktikos ir tokiu būdu yra vieninteliai šalyje turintys aukščiausią kvalifikaciją užkrečiamųjų ligų stebėsenos srityje.
 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .