Festivalyje „Galapagai” – žinias apie užkrečiamąsias ligas tikrino viktorinose

Publikavimo data: 2017-07-31 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai šį savaitgalį apie užkrečiamųjų ligų grėsmes priminė muzikos festivalio „Galapagai” dalyviams. Čia, Zaraso ežero saloje, penktadienį ir šeštadienį (liepos 28-29 d.) buvo galima surasti ULAC informacinę palapinę.

Festivalyje medikai teikė konsultacijas apie užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką, organizavo viktorinas ir žaidimus. Užsukusieji į ULAC informacinę palapinę sužinojo įdomių faktų apie infekcines ligas: lytiškai plintančias infekcijas, ŽIV/AIDS, hepatitus, žarnyno infekcijas, erkių platinamas ligas ir kt.

Kaip ir kasmet retas viktorinos Ką aš žinau apie užkrečiamąsias ligas?” dalyvis žinojo, kad žodis vakcina yra kilęs nuo lotyniško žodžio „vacca“ – karvė. Taip pat jie stebėjosi, kad erkiniu encefalitu galima užsikrėsti įsisiurbus erkei ir vartojant nevirintą, nepasterizuotą ožkos ar karvės pieną, o antibiotikai – veiksmingi tik prie bakterinių ligų.
Sumaniausi ir išradingiausi viktorinų ir žaidimų dalyviai buvo apdovanoti partnerių įsteigtais prizais bei nuolaidų kuponais sveikatos tyrimams.


Nuotraukoje – muzikos festivalio „Galapagai“ akimirka

ULAC kartu su partneriu „Wadex” rūpinosi priemonėmis nuo lytiškai plintančių infekcijų, o  nuolaidų kuponus sveikatos tyrimams (lytiškai plintančių infekcijų ir erkių platinamų ligų) įsteigė ULAC Pasaulinės hepatito dienos, kurią minėjome liepos 28-ąją, akcijos partneriai „Sosdiagnostikair „Antėja“.


 

Daugiau informacijos apie užkrečiamąsias ligas skaitykite čia.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .