Konferencijoje į tuberkuliozę kvies pažvelgti kitaip

Publikavimo data: 2018-10-25 Spausdinti Spausdinti

Kaip tokia sunki infekcinė liga - tuberkuliozė galėjo daryti įtaką madai? Kodėl ja susirgusioms moterims buvo siūloma atsisakyti ilgų žemę šluojančių sijonų? Atsakymai į  tokius netradicinius klausimus nuskambės 6-ojoje nacionalinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje, kuri Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto salėje, Didlaukio g. 4,. prasidės lapkričio 29 d. Pranešimą apie tuberkuliozę skaitys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistė Joana Korabliovienė.
 
„Konferencijos dalyvius pakviesime į tuberkuliozę pažvelgti iš kitos pusės. Tuberkuliozė tai ne tik ligos atvejai, virstantys rodikliais  ar žemėlapiais, atvaizduojančiais epidemiologinę situaciją šalyje ir visame pasaulyje. Ši liga nusinešė daugybė muzikos, meno, literatūros genijų. O tai paliko neišdildomą pėdsaką pasaulio kultūroje – meno ir mados suvokime, ši liga literatūroje ir mene buvo romantizuojama‘, - aiškino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.
 
6-ąją nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri vyks Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto salėje, Didlaukio g. 45, Vilnius, organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetu š.m. lapkričio 29–30 d.

Konferencijoje bus aptariamos vakcinomis valdomos infekcijos, zoonozės ir antimikrobinis atsparumas, užkrečiamųjų ligų diagnostika, sveikatos raštingumas ir užkrečiamųjų ligų socialinės determinantės, ŽIV/AIDS ir susijusios infekcijos  (lytiškai plintančios infekcijos, virusiniai hepatitai, tuberkuliozė)
 
Konferencijos programą ir registraciją rasite čia.
 
Maloniai kviečiame!
 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .