Korona virusas ir gripas – dažniausios paieškos ULAC interneto svetainėje

Publikavimo data: 2020-02-03 Spausdinti Spausdinti

Korona virusas, gripas, skarlatina, kokliušas ir ŽIV – tai užkrečiamos ligos, apie kurias praėjusią savaitę gyventojai  DAŽNIAUSIAI ieškojo informacijos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje (www.ulac.lt).

Iš viso per sausį ULAC interneto svetainę interesantai aplankė 234 tūkst. kartų, o vien per praėjusią savaitę 66 tūkst. kartų, kur ieškojo jiems aktualios informacijos apie užkrečiamąsias ligas.

„Tai, kad ULAC  interneto svetainė yra gausiai lankoma gyventojų rodo, jog visuomenė žino, kur ieškoti patikimos informacijos apie užkrečiamąsias ligas bei jų profilaktiką. Ir tai gera žinia visiems, ypač ULAC medikų – savo srities profesionalų – kolektyvui", - pažymėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras, Saulius Čaplinskas.

Pasak  jo, pernai užfiksuotas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainės lankomumo rekordas – 2,4 milijonai apsilankymų  ir tai dvigubai daugiau nei buvo užpernai.

„Pasiekti tokį didelį ULAC interneto svetainės, o tuo pačiu ir įstaigos, žinomumą ir matomumą – tai didelis ir nuoseklus darbas. Visa tai vertiname kaip visuomenės pasitikėjimo ženklą.  Analizuodami užkrečiamųjų ligų tendencijas bei  kasdien stebėdami ULAC internetinio turinio peržiūras, galime operatyviai užtikrinti ir nedelsiant atliepti gyventojų informacijos poreikius“, - pažymėjo ULAC direktorius, prof. dr. S.Čaplinskas.

„Tokie ULAC veiklos prioritetai, operatyviai atliepiantys gyventojų informacijos apie užkrečiamas ligas poreikius, atitinka PSO ir ECDC rekomendacijas“, - pridūrė prof. S.Čaplinskas.

Pasaulio sveikatos organizacija (WHO) bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) rekomenduoja, kad siekiant efektyvios užkrečiamųjų ligų prevencijos tarp gyventojų, prioritetas turi būti teikiamas kuo platesnei specialistų, ekspertų komunikacijai tiek regionų, tiek šalies lygmenimis.

ULAC - pagrindinė, specializuota šalies įstaiga ekspertiniu lygmeniu bendradarbiaujanti su Europos ekspertine institucija - Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru, o ULAC medikai yra tarptautinių užkrečiamųjų ligų tinklų ekspertai, kasmet dalyvaujantys tarptautiniuose ekspertų susirinkimuose, kur kasmet apmokomi geros praktikos ir tokiu būdu yra vieninteliai šalyje turintys ekspertinę kvalifikaciją užkrečiamųjų ligų stebėsenos srityje.

Informaciją pagal užkrečiamą ligą galima rasti šioje nuorodoje

Informacija apie SKIEPUS galima rasti šioje nuorodoje

Kontaktinis asmuo:
Zigmantas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas
tel. (8 5) 230 0124, mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .