Nacionalinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje – ypatingas dėmesys ir medikų skiepams

Publikavimo data: 2016-09-28 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais rugsėjo 26 d. (pirmadienį) sukvietė medikus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistus ir  savivaldybių gydytojus į 4-ąją Nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri šiemet vyko Panevėžyje.

Šios konferencijos tikslas – apžvelgti užkrečiamųjų ligų aktualijas, išryškinti veiklos prioritetus.

„Atgimsta seniai užmirštos užkrečiamosios ligos ir ypatingai greitai plinta naujos, todėl svarbu neprarasti budrumo“, – sakė konferencijos iniciatorius ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Vienu didžiausių iššūkių jis pavadino pačių medikų požiūrį į skiepų svarbą ir mažas jų pačių skiepijimosi apimtis. „Kaip gali gydytojas raginti pacientą pasiskiepyti nuo gripo, jei jis pats nesiskiepija?“,- klausė prof. dr. S.Čaplinskas.Užkrečiamosios ligos kasmet sudaro 10-20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje, ligos, tačiau ne visi susirgimai patenka į statistiką, nes daug žmonių gydosi savarankiškai, nesikreipia į medikus. 97 proc. sergančiųjų – vaikai ir darbingo amžiaus žmonės.

Konferencijos metu buvo aptariamos užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonės bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo gairės.  Taip pat pristatytas naujas ULAC leidinys „Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje 2015 m. apžvalga“. Leidinyje pateikiama užkrečiamųjų ligų epidemiologinė situacija specialistams, visuomenei, sprendimų priėmėjams bei visoms suinteresuotoms institucijoms bei socialiniams partneriams. 

Leidinį „Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje 2015 m. apžvalga“ galite rasti čia.

Konferencija, kaip ir kasmet – buvo vieša ir nemokama, skirta asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams (visuomenės sveikatos specialistams, šeimos gydytojams, infekcinių ligų gydytojams, gydytojams pulmonologams, laboratorinės medicinos gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojams), savivaldybių gydytojams.

Konferencijos dalyviams buvo išduodami  6 val. kvalifikacijos tobulinimo sertifikatai.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .