Noroviruso infekcija ir toliau sargdina olimpiados dalyvius

Publikavimo data: 2018-02-12 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) pranešimu, informuoja, kad Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse Pietų Korėjoje norovirusinės infekcijos protrūkis dar nesibaigė. Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centras praneša apie vasario 1-8 d. laikotarpiu patvirtintus 128 susirgimus norovirusine žarnyno infekcija: Horebo jaunimo centre - 97 atvejus, Pjongčange -11, Gangneunge - 20. Apie susirgusius sportininkus nepranešama.
 
ELPKC pažymi, kad norovirusų sukelti protrūkiai žmonių masinių susibūrimų vietose nėra neįprasti. Per maistą ir vandenį plintančių užkrečiamųjų ligų protrūkių rizika paprastai padidėja masinių susibūrimų metu, kai daug žmonių valgo iš laikinai įrengtų maisto prekybos vietų, kurios gali neatitikti maisto saugos reikalavimų.
 
ULAC primena, kad dėl mažos užkrečiamosios dozės ir visuotino imlumo virusinės žarnyno infekcijos greitai plinta šeimose, vaikų ugdymo įstaigose, socialinės globos įstaigose, stacionariose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 Efektyvių prevencijos priemonių šioms infekcijoms valdyti nėra. Ypatingą dėmesį rankų higienai ir paviršių valymui bei dezinfekcijai reikėtų skirti susirgusiojo šeimoje, vaikų ugdymo įstaigose, socialinės globos įstaigose, ligoninėse. Daugiau informacijos apie tinkamą rankų higieną skaitykite čia.
 
Apie norovirusinę infekciją skaitykite čia.
 
Kasmet vis daugėja sergančiųjų virusinėmis žarnyno infekcijomis.

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 614 71720, beata@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .