Padėkojo apie užkrečiamąsias ligas visuomenę informuojantiems žurnalistams

Publikavimo data: 2019-03-20 Spausdinti Spausdinti

Pasaulinės tuberkuliozės dienos išvakarėse Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) padėkojo užkrečiamųjų ligų temomis visuomenę informuojantiems žiniasklaidos atstovams. Jau tradicinio konkurso žiniasklaidai apdovanojimai įvyko sostinėje, kovo 19 d. Arkangelo konferencijų ir meno centre. Žurnalistai buvo apdovanoti už geriausius 2018-ųjų metų darbus.
 
Konkurso laureatai:

  • Kristina Kasparavičė, naujienų portalas rinkosaikste.lt,  už reportažą apie 21-ojo amžiaus iššūkį – tuberkuliozę.
  • Ugnė Litvinaitė, žurnalas IQ, už publikacijas temomis, kurios daug kur vis dar yra tabu –  lytinį švietimą ir lytiškai plintančias infekcijas.
  • Valdas Vilūnas, laida vairuotojams profesionalams  „Vairo brolija“,  už rūpestį ne tik automobilių reikalais, bet ir lytine sveikata.
  • Sveikatos naujienų portalas „Santaros žinios“ už kitą kampą  - publikaciją „Žmogaus papilomos virusas gali sukelti burnos vėžį”.
  • Žurnalas „Prie kavos“  - už dėmesį ŽIV ir kitoms užkrečiamosioms ligoms.
ULAC konkursą rengia kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir Visuomenės sveikatos biurų asociacija.
 
„Nuoširdžiai dėkojame ne tik šiandien apdovanotiesiems, bet ir visiems šalies žurnalistams, kurie domisi ir nelieka abejingi užkrečiamųjų ligų aktualijoms, ypač šiandien, kai vyksta tymų protrūkis ir sulaukiame tiek daug klausimų apie skiepus,“ - sakė ULAC direktorius prof.  dr. Saulius Čaplinskas.
 
Susirinkusiuosius pasveikino ir JAV diplomatas, Lietuvos užsienio reikalų ministro patarėjas viešiesiems ryšiams ir saugumui Viktoras Sidabras. Jis priminė apie žiniasklaidos įtakos svarbą kovoje su mitais ir užkrečiamųjų ligų stigmomis. Vienas jau istorija tapusių pavyzdžių – tai Velso princesės Dianos poelgis, kuomet ji be pirštinių (anuomet tai buvo neįtikėtina) paspaudė ranką ir išreiškė palaikymą ŽIV sergančiam žmogui. Apie tai pranešė viso pasaulio žiniasklaida.
 
Daugiau apie konkursą skaitykite čia.
 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
tel. 8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt
 
 
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .