Pažymint Pasaulinę imunizacijos savaitę ekspertai atsakė į gyventojų klausimus

Publikavimo data: 2014-04-24 Spausdinti Spausdinti

Imunoprofilaktikos ekspertai: medikai praktikai, mokslininkai ir kiti savo srities specialistai atsakė į visuomenės pateiktus klausimus apie skiepus. On-line diskusija su visuomene vyko pažymint Pasaulinę imunizacijos savaitę (balandžio 24 – 30 d.), kurios  tema „Skiepykis sveikai ateičiai“ ir šūkis „Žinok, patikrink, apsaugok“.
„Nevalia nuneigti vakcinacijos būtinumo, mokslu ir praktika patikrintų galimybių kovoti su užkrečiamosiomis ligomis, valdyti infekcijų protrūkius, išgelbėti milijonus gyvybių. Štai kodėl šiandien, šita savaitė nukreipta tam, kad pateikti argumentus žmonių, atidavusių visą savo gyvenimą, profesinę patirtį tam, kad būtų galima valdyti infekcinių ligų procesus, kad visuomenė susidarytų teisingas nuostatas vakcinos ir imunizacijos atžvilgiu“, - pradėdamas diskusiją sakė Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

„Dauguma jaunų tėvelių šiandiena nėra matę vakcinomis valdomų infekcijų, tokių kaip tymai, parotitas, raudonukė, poliomielitas, difterija, stabligė ar kokliušas, todėl dalis jų klausia, ar vakcinos ir toliau yra reikalingos“, - pažymėjo  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas.  Pasak jo, skiepų ekspertų išsakoma nuomonė apie vakcinas pagrįsta medicinos mokslo įrodymais, bet ne spėliojimais.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, imunizacija – viena ekonomiškai efektyviausių visuomenės sveikatos veiklos sričių. Šiuo metu pasaulyje vakcinacija įvardijama, kaip viena didžiausių sėkmių visuomenės sveikatos istorijoje bei būtina sveikatos priežiūros dalis, įgalinanti vaikus apsaugoti nuo susirgimų, jų komplikacijų bei mirčių. Šiuo metu vakcinomis galima kontroliuoti 28 ligas.
 
PSO duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių.

Ekspertų ir visuomenės diskusija vyko balandžio 23 d. (trečiadienį), Lietuvos mokslų akademijoje.

On-line ekspertų diskusiją galite peržiūrėti čia.

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .