Poliomielito protrūkis Tadžikistane tęsiasi

Publikavimo data: 2010-07-28 Spausdinti Spausdinti

Nuo šių metų balandžio prasidėjęs poliomielito protrūkis Tadžikistane apėmė daugiau nei pusę šalies administracinių teritorijų. Liepos 23 dieną Tadžikistano sveikatos ministras pranešė, jog šalyje užregistruoti 430 susirgimai šia liga. *

Daugiausiai susirgusiųjų – vaikai nuo vienerių iki penkerių metų, sudarantys 50% visų užsikrėtusiųjų. Tačiau Tadžikistano vyriausybė jau ėmėsi veiksmų šiam protrūkiui sustabdyti: per šių metų birželį ir gegužę visuotinio skiepijimo metu poliomielito skiepijimo apimtys vaikų  amžiaus grupėje iki 15 metų – 99,3% .

Poliomielito atvejai užregistruoti ir kaimyninėje šalyje – Rusijoje. Spėjama, jog iš septynių atvejų šalyje mažiausiai keturi yra įvežtiniai iš Tadžikistano.

Šis protrūkis Tadžikistane yra pirmasis poliomielito atsinaujinimas Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regione nuo 2002 metų, kai Europos regionas buvo sertifikuotas kaip laivas nuo poliomielito. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras pripažįsta, kad Europos Sąjungos šalims narėms rizika parsivežti ligą iš užkrėstų šalių yra nedidelė, tačiau perspėja apie tolimesnio paplitimo riziką tose ES ir Europos laisvosios prekybos asociacijos šalyse, kur skiepijimas nuo šios ligos nėra pakankamas. Susirūpinti vakcinacija nuo poliomielito turėtų ir keliaujantys į ligos endemines šalis.

Poliomielitas yra virusinė liga, pažeidžianti centrinę nervų sistemą. Kuomet dar nebuvo išrasti skiepai nuo šios ligos, poliomielitas buvo viena pagrindinių mirties, paralyžiaus ir ilgalaikių neurologinių sutrikimų priežastimi, tačiau šiandien liga kontroliuojama skiepais.

 

Kontaktinis asmuo:

Silvija Ramanauskienė

Švietimo ir komunikacijos skyrius

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .