Seminare diskutavo apie vaikų skiepų kalendoriaus naujovę – nuo rugsėjo kūdikius skiepys nuo rotaviruso

Publikavimo data: 2018-08-22 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) surengė seminarą medikams ,,Kūdikių skiepijimas nuo rotavirusinės infekcijos“. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo rotavirusinės infekcijos bus pradėti skiepyti  dviejų mėnesių kūdikiai.  Tai jau antra skiepų naujovė šiemet. Nuo liepos valstybės lėšomis kūdikiai skiepijami nuo meningokoko infekcijos.

Vakcina nuo rotaviruso (rotavirusinio enterito) yra ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama,  o vartojama per burną. Seminaro dalyviai sužinojo ne tik apie naują vakciną nuo šios ligos, bet ir nepageidaujamas reakcijas į skiepus, diskutavo apie kitas skiepų aktualijas ir pačių medikų požiūrį į skiepus.

„Medikų neapsisprendimą dėl skiepų dažnai lemia ne mokslo įrodymai ir faktai, o emocijos ir pasaulėžiūra. Tuo tarpu pacientui šeimos ir draugų nuomonė neretai būna svarbesnė nei gydytojo autoritetas. Tačiau jei gydytojas turi tvirtą argumentuotą nuomonę apie skiepus, pacientui lieka mažiau abejonių“, - pastebėjo ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.


Nuotraukoje – ULAC vadovas prof. dr. Saulius Čaplinskas ir dr. Nerija Kuprevičienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Epidemiologinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad rotavirusinė infekcija dažnai vadinama šeimine liga, nes susirgus vienam šeimos nariui, neretai užsikrečia ir kiti.  Tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.

Daugiau apie rotavirusą skaitykite čia.

Seminaro ,,Kūdikių skiepijimas nuo rotavirusinės infekcijos“ medžiagą bus galima rasti interneto svetainėje www.ulac.lt .


Nuotraukoje – seminaro akimirka.

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .