Subūrė neabejingus hepatito problematikai

Publikavimo data: 2017-07-27 Spausdinti Spausdinti

Artėjančios Pasaulinės hepatito dienos, kurią minėsime liepos 28-ąją., proga, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pakvietė visuomenės sveikatos biurus prisidėti prie hepatito dienos akcijos “Nieko nematau, nieko negirdžiu, nieko nesakau”.

Kolegos maždaug 5 sekundėms turėjo užsidengti akis, 5 sekundėms – ausis ir 5 sekundėms – burną. Nufotografuoti šią akciją, o nuotrauką patalpinti socialiniame tinkle „Facebook“ Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro profilio „sienoje“ arba atsiųsti elektroniniu paštu. Akcijoje buvo kviečiami dalyvauti ir kiti hepatito problemoms neabejingi žmonės.


Nuotraukoje – ULAC kolektyvas akcijos Nieko nematau, nieko negirdžiu, nieko nesakau” metu

Šios akcijos idėja kilo iš senos japonų vaizduojamosios sentencijos apie tris beždžionėlės. Drauge šios beždžionėlės simbolizuoja priežodį – „Nieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau“. Tad ULAC kviesdamas prisijungti prie akcijos siekė atkreipti  visuomenės dėmesį į hepatitą – virusinę infekciją, sukeliančią sunkias kepenų ligas, ir paskatinti apie tai kalbėti, domėtis šia problema.

„Nerimą kelia faktas, kad dauguma užsikrėtusiųjų net nežino, kad yra hepatito viruso nešiotojai, o visuomenė apie virusinių hepatitų keliamą pavojų ir apsaugos priemones žino nepakankamai. Pavojus platinti hepatito B ir C užkratą kyla ir atliekant grožio procedūras, per nesaugius lytinius santykius, per nesaugų donorų kraują“, – sakė ULAC vadovas prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Hepatito akcijos Nieko nematau, nieko negirdžiu, nieko nesakau” draugai:

Nuotraukoje – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro kolektyvas pajūryje


Nuotraukoje – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kėdainių pagalbos šeimos centre


Nuotraukoje – Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas


Nuotraukoje – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas


Dėkojame prisijungusiems prie hepatito dienos akcijos, ačiū, kad neliekate abejingi!

PSO duomenimis, pasaulyje gyvena 325 mln. žmonių su lėtiniais hepatitais, iš kurių užsikrėtusiųjų hepatitu B tris su pusę karto daugiau nei hepatitu C. Skaičiuojama, kad tik 9 proc. užsikrėtusiųjų hepatitu B bei tik penktadaliui užsikrėtusiųjų hepatitu C šios ligos yra diagnozuotos.  Kita – didžioji – dalis užsikrėtusiųjų hepatitais B ir C yra nediagnozuoti ir nežino apie savo ligą ir ją gali platinti kitiems.

ULAC duomenimis, sergamumas ūmiais hepatitais B ir C Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį turi mažėjimo tendenciją, tačiau atsižvelgiant į minėtų hepatitų natūralią besimptomę ligos eigą, t.y. maždaug kas antram ar net dviem trečdaliam užsikrėtusiųjų hepatitu yra būdinga besimptominė eiga, prognozuotina, kad sergamumas virusiniais hepatitais B ir C Lietuvoje, ypač lėtiniais, yra kur kas aukštesnis, nei registruojama oficialiai.

Daugiau Hepatitų dienai skirtos informacijos galima rasti čia.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.8 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .