Tadžikistano Respublikoje nuo tymų ir raudonukės paskiepys per 2 mln. vaikų

Publikavimo data: 2017-05-30 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Tadžikistano Respublikos sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaudama su pasaulinio masto kampanija „Tymų ir Raudonukės Iniciatyva“ (angl. „Measles&Rubella Initiative“), Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir UNICEF šį mėnesį Tadžikistano Respublikoje nuo tymų ir raudonukės paskiepys per 2 mln. 1-9 metų amžiaus vaikų.

Tadžikistano Respublikoje 2016 m. gegužę prasidėjęs ir vis dar besitęsiantis tymų protrūkis, kurio metu registruota daugiau nei 400 susirgimų tymais, išplito 31 iš 65 administracinių teritorijų, tarp jų – ir Tadžikistano Respublikos sostinėje Dušanbė.

Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama, sisteminė odos bėrimą sukelianti virusinė infekcija, plintanti lašeliniu būdu per orą. PSO duomenimis, iki 1980 m. prieš pradedant vakcinaciją pasauliniu mastu, kiekvienais metais buvo registruojama 2,6 mln. mirčių. 2015 m. visame pasaulyje nuo tymų infekcijos mirė 134 200 žmonių (kiekvieną dieną mirdavo apie 367 asmenys, o kas valandą – 15). Didžiausias mirštamumas registruojamas jaunesnių nei 5 metų amžiaus vaikų grupėje.

ULAC medikai primena, kad skiepijimo nuo tymų, raudonukės tikslas – Europos regione ir pasaulyje likviduoti tymų ir raudonukės sukėlėjus bei pasiekti, kad šalyje nebūtų vietinių susirgimo atvejų ir sukėlėjai negalėtų plisti. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, Lietuvoje nuo tymų, epideminio parotito, raudonukės skiepijami vaikai pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių – 15-16 mėnesių bei 6-7 metų amžiaus vaikai. Remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas tymams susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, raudonukės, epideminio parotito vakcinos dozių. Todėl, jei nežinote savo skiepijimo būklės arba esate skiepyti tik kartą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepykite.
 

Paveikslėlyje – sergamumas tymais (1 000 000 mln. gyv.) ES/EEE šalyse, 2016 m. balandžio mėn. – 2017 m. kovo mėn.
 

Apie tymų protrūkius Europoje ir pasaulyje skaitykite čia.

Daugiau informacijos apie tymus rasite čia.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .