Tarptautinę imunologijos dieną – kvietimas surengti protmūšį

Publikavimo data: 2019-04-29 Spausdinti Spausdinti

Šiandien, balandžio 29-ąją, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia paminėti Tarptautinę imunologijos dieną.  Mažiau nei prieš 100 metų infekcijos buvo pagrindinė mirties priežastis. Šiandien sukurtos vakcinos leidžia efektyviai sumažinti šių susirgimų riziką.

Nežiūrint pažangos visuomenės sveikatos ir medicinos technologijose, gyvename  didelių pokyčių laikotarpyje, kai atsinaujina seniai užmirštos užkrečiamosios ligos, kinta ligų sukėlėjai ir atsiranda naujos, epidemijomis plintančios infekcijos, kurių valdymui reikia naujų vakcinų. Visa tai sąlygoja gilesni žmogaus organizmo, ypatingai imuniteto, pažinimą. Būtent imunologija – mokslas apie organizmo apsaugines sistemas, tampa prioritetine mokslo kryptimi.
 
ULAC ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir kviečia visuomenės sveikatos biurus suburti vietos bendruomenes bei surengti protmūšius  „Užkrečiamosios ligos: tu gali (ne)susirgti!“.

ULAC kviečia pasidalinti linksmomis renginio akimirkomis – atsiųsti nuotraukų  el.paštu svietimas@ulac.lt.  Nuotraukos bus publikuotos ulac.lt svetainėje ir ULAC socialinio tinklo Facebook profilyje.

Visi dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais.

ULAC duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje, o vakcinomis šiandien galime kontroliuoti net 28 ligas. Itin svarbu didinti imunizacijos apimtis ir gerinti tėvų (globėjų), sveikatos priežiūros specialistų, politikų, sprendimų priėmėjų ir žiniasklaidos sąmoningumą ir supratimą apie skiepų svarbą.

Kilus klausimams apie skiepus, kviečiame drąsiai skambinti ir konsultuotis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistais.  Tai galima padaryti kasdien darbo dienomis telefonu (8-5)  23 00 123

Viktorinos „Užkrečiamosios ligos: tu gali (ne)susirgti!“ klausimus galite rasti čia.Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
tel. 8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .