Tarptautinė užkrečiamųjų ligų konferencija Vilniuje specialistus iš viso pasaulio skatino mokytis ir keistis patirtimi

Publikavimo data: 2017-10-10 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuoti renginiai spalio  4 - 6 dienomis į Lietuvos mokslų akademiją sukvietė politikus, medikus, socialinius bei ugdymo įstaigų darbuotojus, mokslo ir praktikos atstovus bei visuomenininkus - arti 400 dalyvių. Čia vyko 2-oji tarptautinė Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencija bei XIV Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresas.  

Dalyvius vaizdo įrašu pasveikino Europos komisijos Sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaras dr. Vytenis Povilas Adriukaitis, sėkmės linkėjo ir atidarymo plenarinei sesijai pirmininkavęs Sveikatos apsaugos ministras prof. dr. Aurelijus Veryga.

Pasak A.Verygos, Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad pastaruoju metu kur kas greičiau nei anksčiau plinta daugelis infekcinių ligų. Septintajame dešimtmetyje buvo tikimasi, kad netolimoje ateityje daugumos užkrečiamųjų ligų iš viso neliks. Bet netrukus paaiškėjo, kad džiaugtasi per anksti: kai kurios ligos, pavyzdžiui tuberkuliozė, tymai atrodytų jau buvo išnaikintos, tačiau pastaraisiais metais vėl atgijo naujais sergamumo tempais. Be to, atsirado naujų grėsmių, neįprastų infekcijų plitimo būdų.

"Lietuvos gyventojų sergamumas užkrečiamosiomis ligomis kasmet sudaro apie penktadalį visų užregistruotų ligų Lietuvoje. Užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje daugiausiai serga darbingo amžiaus žmonės ir vaikai, todėl tai yra didžiulė našta valstybės ekonomikai", - sakė ministras.

Taip pat savo kalboje A.Veryga pažymėjo, kad šalia kai kurių ligų mažėjančių segamumo tendencijų, pakankamai aukštų skiepijimų apimčių ir didėjančio visuomenės informuotumo apie infekcijų profilaktiką, turime vieną iš aukščiausių Europoje sergamumą erkių platinamomis ligomis, endeminį sergamumą meningokokine infekcija, grėsmingai aukštą sergamumą vaistams atsparia tuberkulioze. Įvertinant visapuses nacionalinių ir regioninių  institucijų švietimo pastangas, vis dar susiduriame su nepakankamomis skiepijimo nuo gripo apimtimis ne tik tarp visuomenės bet ir medikų bendruomenėje, kas didina visos visuomenės išlaidas sezoninių gripo epidemijų metu.

"Tarptautinės užkrečiamųjų ligų konferencijos Lietuvoje - tai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro visapusės veiklos idėja, sutelkianti veiklos partnerius ir kuria siekiama prisidėti prie sumanios, besimokančios ir atsakingos visuomenės kūrimo, t.y. Lietuvos pažangos kūrimo. Tai sveikintina iniciatyva, kuriai norėčiau palinkėti tvarios ateities ir kūrybingumo", - konferencijos atidaryme kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jis pažymėjo, kad artimiausiu metu kintant užkrečiamųjų ligų epidemiologijai, spartėjant migracijai, svarbu įvertinti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius ir suvokti grėsmes. Čia svarbus tarptautinis bendradarbiavimas su Pasaulio sveikatos organizacija, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru, profesinėmis medikų draugijomis, mokslo ir mokymo institucijomis ruošiant nacionalinius ligų profilaktikos ir gydymo standartus, užtikrinančius sveikatos paslaugų kokybę gyventojams.  

"Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamos tarptautinės užkrečiamųjų ligų konferencijos - tai bendradarbiavimo, pažangos ir naujovių skleidimo forma, kuri sutraukia šimtus specialistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių bei leidžia dalintis gera praktika ir pasiekimais“, - sakė renginio organizacinio komiteto vadovas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras  Saulius Čaplinskas.

Papildoma informacija: 73 lektoriai iš 26 pasaulio šalių perskaitė ar pristatė 121 pranešimą bei renginiuose dalyvavo arti 400 klausytojų, vyko aktyvios diskusijos.

Kontaktinis asmuo: Zigmas Nagys, mob. 8 684 33 174, el.p. zigmas@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras 
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .