Tarptautinės konferencijos dalyviams – unikali paroda apie meningokokinę infekciją išgyvenusius žmones

Publikavimo data: 2017-10-05 Spausdinti Spausdinti

Vakar Lietuvos mokslų akademijoje prasidėjusios  2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14 - uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyviai galėjo apžiūrėti unikalią parodą. Čia eksponuojami žinomos fotografės ir vaikų teisių ambasadorės Anne Geddes darbai „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“. Tai šviečiamasis projektas visuomenei, kuriuo siekiama gilinti tėvų ir globėjų žinias apie meningokokinę infekciją bei naujausias ligos prevencijos galimybes.Bendradarbiaudama su tarptautinėmis vaikų teisių gynimo organizacijomis  ir kitomis socialinių paslaugų bei sveikatos srityse veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, Anne Geddes pasakoja įtaigias istorijas apie išgyvenimą, atskleisdama vaikų stiprybę ir grožį.  Pasitelkdama jaudinančias ir įkvepiančias nuotraukas garsi fotomenininkė pabrėžia, kokį poveikį ši agresyvi liga gali turėti ją išgyvenusiems vaikams bei jų artimiesiems.

2014 m. kurdama fotografijos darbų parodą vaikų teisių ambasadorė Anne Geddes įkvepiančių išgyvenimo istorijų ieškojo visame pasaulyje. Meniniuose darbuose yra  įamžinti 15 vaikų iš 8 pasaulio šalių, tokių kaip Australija, Kanada, Brazilija, Vokietija,  Airija, Ispanija, Jungtinė Karalystė ir  Jungtinės Amerikos Valstijos. Visuomenei pirmą kartą ši paroda buvo pristatyta 2014 m. balandžio 24-ają, per pasaulinę meningito dieną.Anne Geddes: „Tereikia pažvelgti į vieną iš šių vaikų ir Jūs suprasite, kokios sukrečiančios yra šios ligos pasekmės. Nesu sutikusi mamos ar tėčio, kurie nenorėtų apsaugoti savo vaiko. Kiekvienai mamai būtų didžiausias košmaras matyti tokį siaubingą išgyvenimą, tenkantį jos vaikui. Todėl manau, jog turime padėti tėvams suprasti, kokia sudėtinga liga yra meningokokinė infekcija, ir tuo pačiu padėti jiems sužinoti apie galimybes apsaugoti savo vaikus.“ Autorė pabrėžia, kad kuriant fotografijų kolekciją, ji visų pirma siekė atsispindėti šią ligą išgyvenusių vaikų įkvėpimą ir stiprybę, o tėvams sukurti akimirkas, kuomet pažvelgę į savo vaikų nuotraukas jie galėtų pagalvoti, kad jų dukra ar sūnus dar niekada neatrodė taip gražiai.

 Lietuvoje Anne Geddes fotografijos darbų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ organizuojama bendradarbiaujant Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui ir sveikatos priežiūros bendrovei „GlaxoSmithKline“.

Parodą „Apsaugokime mūsų ateitįmeningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ netrukus bus galima išvysti:
Klaipėdoje „Švyturio arenoje“ – spalio 18 d.-lapkričio 4 d.
Šiauliuose „Šiaulių arenoje” – lapkričio 5-20 d.
Panevėžyje G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – lapkričio 21 d. – gruodžio 4 d.
Kaune –  laikas ir vieta tikslinami.

Meningokokinė infekcija – tik viena iš aktualijų, kurias aptaria 2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14 - uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyviai. Renginiai vyks tris dienas (spalio 4 - 6 d.) Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino per. 3, Vilnius). 
Renginių programą rasite čia.
 
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 614 71720, beata@ulac.lt, www.ulac.lt
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .