Tarptautinės konferencijos svečius pasveikino eurokomisaras V.P.Andriukaitis

Publikavimo data: 2017-10-05 Spausdinti Spausdinti

Lietuvos mokslų akademijoje vakar prasidėjusios  2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14 - uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyvius vaizdo įrašu pasveikino Europos komisijos Sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaras dr. Vytenis Povilas Adriukaitis.

Sveikindamas  daugiau nei 200 susirinkusiųjų konferencijos svečių jis priminė, kad užkrečiamųjų ligų nesustabdo valstybių sienos, todėl jos plinta itin sparčiai žudydamos žmones ir sukeldamos tiek ekonominių, tiek socialinių problemų.

“Ebolos ir Zikos epidemijų pamokos rodo, kad pasaulis turi būti geriau pasiruošęs tokiems netikėtumams, šalys turi dirbti kartu, kad neleistų atgimti tymams, kurių  protrūkiai nesiliauja  Europoje”, - sakė V.P.Andriukaitis. Jis apgailestavo, kad 2017 m. vaikai vis dar miršta nuo ligų, kurias galima suvaldyti vakcinomis.

Eurokomisaras kvietė atkreipti dėmesį ne tik į vakcinacijos, bet ir antimikrobinio atsparumo problemas, priminė, kad Europos Komisija remia šalių pasiryžimą eliminuoti ŽIV, tuberkuliozę ir hepatitą.

Europos komisijos Sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaro dr. .V.P.Adriukaičio kalbą rasite čia.2-oji tarptautinė Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencija, organizuojama kartu su 14 - uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu,  vyks tris dienas (spalio 4 - 6 d.) Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino per. 3, Vilnius). 

Renginių programą rasite čia.
 
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 614 71720, beata@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .