Tikrins praeivių rankų švarą ir apdovanos konkurso „Švarių rankų šokis 17“ nugalėtojus

Publikavimo data: 2018-01-03 Spausdinti Spausdinti

Ar žinai, kas gyvena ant tavo rankų? Atsakymą į šį klausimą bus galima sužinoti jau šį penktadienį. Sausio 5 d. nuo 11 val. Švietimo ir mokslo ministerijos (A. Volano g. 2, Vilniuje)  prieigose savo rankų švarą praeiviai galės įvertinti greitu testu - specialia įranga. Čia vyks akcija „Kieno rankos švarios, tas ir sveikas“. Maloniai kviečiame dalyvauti ir žiniasklaidą!

Šia akcija Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru pradės iniciatyvos „Švarių rankų šokis 17“ apdovanojimų renginį , kuris prasidės 12 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje.

"Švarių rankų šokis" - tai nacionalinis, interaktyvus ir vienas masiškiausių bei unikaliausių sveikatos mokymo konkursų Lietuvoje, kuris skirtas patiems mažiausiems Lietuvos vaikams. 

Konkurso tikslas - išmokyti vaikus taisyklingai plauti rankas bei supažindinti juos su teisingo kosėjimo etiketo judesiais. Konkurso dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, jį nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, atsiųsti nuorodą.

Pasak ULAC direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko,  visiems iniciatyvos kolektyvams bus įteikiami padėkos raštai, o net 10 šauniausiųjų laureatų laukia išskirtinės dovanos.

Šiemet konkurse dalyvavo per 80 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė virš 2 000 vaikų.

Konkurso nugalėtojus – vaikus, jų auklėtojus bei tėvelius sveikins Seimo nariai, ULAC medikai, Sveikatos apsaugos ir  Švietimo ir mokslo ministerijų bei  Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro,  Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos atstovai. Ant rankų gyvena milijonai bakterijų ir virusų, kurie gali sukelti ligas. Nuo daugumos žarnyno infekcinių ligų skiepų nėra, todėl pagrindinė profilaktikos priemonė – rankų higiena, kurios reikia mokytis nuo pat mažens. Rankas būtina plauti visuomet, kai jos yra nešvarios, pabuvus viešose vietose, visada prieš valgant, grįžus iš kiemo ar daržo, pažaidus ar paglosčius naminį gyvūną, pabendravus su sergančiu žmogumi, pasinaudojus tualetu, po darbo su nešvariais įrankiais ar indais, prieš ir po žaizdos sutvarkymo, po nosies valymo (kosint, čiaudint), pakeitus vystyklus, prieš vaiko maitinimą, prieš ir po maisto (žalios mėsos, žuvies, paukštienos) gaminimo.

Iniciatyvos “ Švarių rankų šokis 17” darbus žiūrėkite čia.

Filmuką apie pernai metų “Švarių rankų šokis 16” apdovanojimus rasite čia.

Daugiau informacijos:
Zigmantas Nagys
ULAC Švietimo ir komunikacijos skyrius
tel. (8 5) 230 0124, mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas:  zigmas.nagys@ulac.lt
 
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .