Vilniuje vyko knygos „Kas bijo skiepų“ pristatymas

Publikavimo data: 2017-03-14 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kovo 8 d. dalyvavo italų mokslininko dr. Andrea Grignolio knygos „Kas bijo skiepų“ pristatyme, kuris vyko Lietuvos mokslų akademijoje, Vilniuje. Tai pirmoji knyga, kurioje moksliniu požiūriu nagrinėjama priešiškumo skiepams problema, gyva daugiau nei du šimtus metų. Knygos vertimą iš italų į anglų kalbą rengia pasaulyje pripažinta akademinė leidykla „Elsevier“.
 
Skiepai daugelį metų yra viena pagrindinių ir efektyviausių užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonių, tačiau, anot knygos autoriaus dr. A. Grignolio, aplinkos ir visuomenės veiksniai taip pat formuoja asmens nuomonę ir neretai nulemia tėvų pasirinkimą skiepyti ar neskiepyti savo vaiką.
Prieš vakcinaciją nusiteikusių asmenų požiūrio stengtis pakeisti nereikia, nes tai gali tik sustiprinti ne visada teisingą pasirinkimą.
 
Didžiausią nerimą tėvams kelia rekomenduojamų vakcinų kiekis, kuris anot jų, gali neigiamai veikti vaiko imunitetą. Vaikų neskiepijimui įtakos turi tėvų žinių stoka (vakcinacijos klausimais), kvalifikuotų darbuotojų rekomendacijų trūkumas. Taip pat skiepijimo apimtis nulemia ir socialiniai veiksniai: gyvenamosios vietos skirtumai, finansinės galimybės, išsilavinimas ir kt.
 
„Tėvų ar globėjų sprendimas neskiepyti vaikų yra sprendimas prisiimti ligų riziką, nes sumažėjus imunizacijos apimtims, kyla protrūkių rizika, kuri lemia sunkias ligų komplikacijas, neįgalumą ar net mirtį“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.
 
Lietuvos vaikai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Naujagimiai, kūdikiai ir vaikai valstybės lėšomis skiepijami nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, Haemophilus influenzae B tipo infekcijos, pneumokokinės infekcijos, ŽPV.

Nuotraukoje (iš kairės)— italų kultūros instituto direktorė Paola Cioni, Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio, knygos autorius dr. Andrea Grignolio ir ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių surasite čia.
 
Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .