Vystantys į Rio de Žaneirą turėtų suskubti pasirūpinti skiepais nuo užkrečiamųjų ligų

Publikavimo data: 2016-07-22 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad keliautojai, vykstantys į olimpines ir parolimpines žaidynes, kurios vyks jau po dviejų savaičių Rio de Žaneire (Brazilijoje), dar gali suskubti pasirūpinti savo sveikata  ir pasiskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų.

Rekomendacijas keliautojams galima rasti ULAC medikų parengtuose lankstinukuose.
Lankstinukas keliaujantiems į Rio de Žaneirą, Zikos infekcija
Lankstinukas keliaujantiems į Rio de Žaneirą, bendros rekomendacijos

Vykstantiems į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, geltonosios karštligės, dar vadinamos geltonuoju drugiu (šis skiepas turistams nėra privalomas). Taip pat medikai pataria įsitikinti, kad keliautojai yra pilnai paskiepyti nuo stabligės, difterijos, poliomielito, raudonukės.

Įvertinti keliautojo sveikatos būklę, galimas rizikas ir skiepų būtinybę turėtų šeimos gydytojas.

ULAC medikai į tolimą kelionę rekomenduoja nevykti besilaukiančioms moterims, atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę sergantiems lėtinėmis ligomis, nepamiršti susitvarkyti sveikatos draudimo.

Keliautojams, viešintiems Brazilijoje rekomenduojama itin rūpintis higiena – dažnai plauti rankas, negerti vandens iš vietinio vandentiekio, vartoti tik gerai termiškai apdorotą maistą, neliesti benamių gyvūnų, saugotis uodų įgėlimų.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimu, žaidynių Rio de Žaneire lankytojams didžiausia rizika yra užsikrėsti žarnyno infekcijomis ir pernešėjų platinamomis ligomis – zikos virusine infekcija.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .