Seminaras „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“ sukvietė per 500 sveikatos specialistų

Publikavimo data: 2017-03-28 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovą sukvietė per 500 asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, seniūnijų seniūnų ir socialinių darbuotojų į seminarus „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“, kurie vyko Šilutėje, Klaipėdoje, Anykščiuose ir Raseiniuose.

Seminarų tikslas – apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššukius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginių metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui ir erkių platinamų ligų specifinėms bei nespecifinėms prevencijos priemonėms, ligų sergamumo analizei.


„Netinkamas vaistų vartojimas ir gydymo režimo nesilaikymas yra pasekmė to, kad šiandien Europoje ir ypač Lietuvoje registruojame didelį sergamumą vaistams atsparia tuberkuliozės forma,“ – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas seminare, kuris vyko Anykščiuose.

Profesorius minėjo, kad užkrečiamųjų ligų iššūkius dažnai nulemia ir socialiniai veiksniai, o kovoje su tuberkulioze, sveikatos raštingumo didinimas yra neišvengiamas – būtina keisti ne tik visuomenės požiūrį, bet ir įsitikinimus.

Pasaulio sveikatos organizacija Lietuvą priskyrė prie didžiausios tuberkuliozės rizikos šalių grupės Europos regione. Čia registruojama daugiausiai itin atsparios vaistams tuberkuliozės atvejų. Viena pagrindinių priežasčių – tai atvejo valdymo problemos, nereguliarus vaistų vartojimas, brangus gydymas. Daugiau apie tuberkuliozę skaitykite čia.


Nuotraukoje – akimirka iš seminaro Anykščiuose.

Lietuvoje sergamumas erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu (EE) ir Laimo liga (LL) yra vienas didžiausių Europoje. Praėjusiais metais Lietuvoje EE sirgo – 633 asmenys, o LL – 2915. Palyginti su 2015 m. sergamumo EE rodikliai išaugo 91 proc., o LL – 31 proc. 2015-2016 m. didžiausias sergamumas EE užregistruotas Utenos apskrityje.
 
Anot ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologės dr. Mildos Žygutienės, išaugusį sergamumą galima paaiškinti maža besiskiepijančiųjų apimtimi ir klimato kaitos pokyčiais – šiltėjimu ir ilgesniu erkių aktyvumo periodu.

“Erkės, platinančios ligas, išplitusios tiek kaimo, tiek miesto vietovėse, todėl svarbu sveikata pasirūpinti iš anksto – laiku pasiskiepyti nuo erkinio encefalito,” – kalbėjo ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. M. Žygutienė.

Apie erkių platinamų ligų profilaktiką skaitykite čia.

Seminaro dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.


Nuotraukoje – ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. M. Žygutienė



Daugiau informacijos: 
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .