Pasaulinė Hepatito diena 2016 - pagrindinės žinutės

1. Pažink hepatitą – ar rizikuoji?
  • Virusiniu hepatitu užsikrėtę 400 mln. žmonių pasaulyje. Atsižvelgiant į epidemijos dydį, bet kas ir kiekvienas rizikuoja užsikrėsti.
2. Pažink hepatitą – pasitikrink
  • Skaičiuojama, kad 95 proc. žmonių, gyvenančių su hepatitu, nežino apie savo infekciją (kad yra užsikrėtę hepatito virusu).
  • Būtina kreiptis į medikus ir pasitikrinti, ar esate neužsikrėtę hepatitų virusais.
3. Pažink hepatitą – kreipkis dėl gydymo
  • Pasak PSO, daugiau kaip 90 proc. sergančiųjų hepatitu C gali būti išgydomi per 3-6 mėnesius.
  • Tinkamas hepatitų B ir C gydymas gali užkirsti kelią gyvybei pavojingoms komplikacijoms – lėtinei kepenų ligai: cirozei ir kepenų vėžiui.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad virusiniai hepatitai B ir C neplinta per maistą, vandenį, čiaudint, kosint.
Virusinis hepatitas B plinta per visų rūšių (vaginalinius, oralinius, analinius) lytinius santykius; per kraują (perpilant užkrėstą kraują ar jo produktus, per  nesterilias adatas/švirkštus, atliekant tatuiruotes, veriant auskarus, naudojantis užsikrėtusio asmens dantų šepetėliu, skutimosi mašinėle, manikiūro, pedikiūro reikmenimis, kuriais gali būti pažeista oda arba gleivinės). Taip pat užsikrėtusi hepatito B virusu motina gali perduoti infekciją vaikui nėštumo ar gimdymo metu. Virusinis hepatitas C plinta tais pačiais būdais kaip B, tačiau lytinių santykių metu bei perinataliniu (iš motinos vaikui) būdu – retai.

Skiepai – pagrindinė specifinė profilaktikos priemonė nuo virusinio hepatito A ir B.
Nuo virusinio hepatito C skiepų nėra.
 
Daugiau informacijos apie HEPATITUS galima rasti ULAC interneto svetainėje ČIA

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .