Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos, gydymo organizavimo gerinimas ir praktinių įgūdžių tobulinimas

J02-CPVA-V-04-0002 „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos, gydymo organizavimo gerinimas ir praktinių įgūdžių tobulinimas“

Projekto vykdytojas - projektą vykdys VU Medicinos fakulteto darbuotojai kartu su partneriais iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Projekto vadovė Jūratė Jurevičienė (MF ES paramos ekspertė)

Finansavimas - projektas finansuojamas Europos Sąjungos 2014–2020 m. struktūrinių fondų lėšomis. Projekto biudžetas: 1 978 638,56 EUR.

Projekto įgyvendinimo pradžia - 2018 m. vasario 21 d.; pabaiga – 2022 m. rugpjūčio 31 d.

Santrauka:
Pareiškėjas Vilniaus Universitetas  kartu su partneriais Lietuvos Sveikatos mokslų universitetu, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centru, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru  bei Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru,  įgyvendinęs projektą, apmokys gydytojus pulmonologus, šeimos gydytojus, bendrosios praktikos ir bendruomenės slaugytojus ir  visuomenės sveikatos specialistus.

Projekto tikslas - kelti  sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacinius gebėjimus tuberkuliozės epidemiologinės priežiūros, profilaktikos ir kontrolės tobulinimo klausimais, gerinti žinias tuberkuliozės diagnostikos, gydymo organizavimo srityse ir efektyvinti praktinius įgūdžius.

Lietuvoje tuberkuliozės problema yra labai aktuali ir ją būtina nedelsiant spręsti, nes  nuo 2007 m. Pasaulinės sveikatos organizacijos (toliau – PSO) Europos regiono biuras Lietuvą priskyrė prie didžiausios tuberkuliozės (toliau-TB) rizikos šalių grupės Europos regione, o nuo 2008 m. PSO Europos regiono biuras Lietuvą priskyrė prie 15 Europos regiono šalių, kuriose registruojamas didelis sergamumas dauginio atsparumo vaistams TB. Lietuvoje iki šiol didėja vaikų susirgimų tuberkulioze skaičius. 2016 m. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ataskaitos duomenimis, tarp DAV-TB atvejų itin vaistams atsparios tuberkuliozės  daugiausiai registruota Lietuvoje. ES ir Europos ekonominėje bendrijoje iš viso registruoti 194 TB atvejai, iš kurių - 61-Lietuvoje ir 58-Rumunijoje.

Įgyvendinus projektą  bus pasiekti šie rezultatai: apmokyta apie  500 šeimos medicinos paslaugas teikiančių gydytojų; 80 gydytojų pulmonologų; 20 gydytojų vaikų pulmonologų; 800 visuomenės sveikatos specialistų; 1000 bendrosios praktikos ir bendruomenės slaugytojų.
Įgyvendinus projektą pagerės sergančiųjų tuberkulioze gydymas ir priežiūra, padidės ligonių motyvacija gydytis, gerės epidemiologiniai šalies rodikliai ir tai prisidės prie šalies įvaizdžio kūrimo ir patrauklumo didinimo.
Finansuojama iš Europos socialinio fondo.

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .