Atsakymai į klausimus apie skiepus mokymuose specialistams ir visuomenei bus tęsiami

Publikavimo data: 2019-07-01 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai  surengė trijų dienų mokymus apie skiepus Šiaulių apskrities sveikatos specialistams bei skaitė viešas paskaitas visuomenei.

"Specialistų mokymuose ir viešose paskaitose visuomenei palietėme daugybę temų: nuo sergamumo tendencijų iki mitų apie skiepus diskusijų", - sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas. Pasak jo, tiek medikams, tiek visuomenei reikia itin išsamios, mokslu pagrįstos informacijos apie skiepus, kad neliktų jokių abejonių apie šios medicininės - profilaktikos priemonės naudą tiek asmeniui tiek visuomenei.

"Visada raginame visuomenę ieškoti tik patikimos informacijos apie skiepus šaltinių. ULAC medikų, profesionalų komanda yra pasirengusi kalbėti visais imunoprofilaktikos klausimais ir taip dalintis patikima informacija tiek su medikais tiek su visuomene", - mokymuose sakė prof. S.Čaplinskas. Jo teigimu, pastaraisiais metais itin suaktyvėjo visuomenės diskusijos apie skiepus bei padidėjo specialistų mokymų poreikis. "Dar šiemet šį informacijos poreikį ketiname tenkinti ir apvažiuoti kitas Lietuvos apskritis skleisdami profesionalią, patikimą ir atsakingą informaciją apie skiepus", - užtikrino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. S.Čaplinskas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pastaraisiais metais kasmet daugiau kaip 0,7 mln. interesantų ieško patikimos informacijos apie skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje (www.ulac.lt). "Tai rodo nuolatinį visuomenės domėjimąsi apie skiepus bei siunčia gerą žinią, jog gyventojai žino, kokios įstaigos svetainėje jie gali gauti jiems svarbią informaciją", - pažymėjo ULAC vadovas.

Mokymai ir paskaitos Šiauliuose vyko birželio 25-27 d. Apie mokymus kitose apskrityse bus pranešta www.ulac.lt interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie skiepus ir skiepais valdomas ligas rasite čia.

Dažniausiai užduodamus klausimus apie skiepus rasite čia.

Specialistų mokymai ir viešos paskaitos vykdomos įgyvendinant projektą „Tikslinės grupės vaikų skiepijimo apimčių įvertinimas, specialistų ir visuomenės sveikatos raštingumo didinimas užkrečiamųjų ligų profilaktikos tema“.  Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.


Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .