Europos Imunizacijos savaitė baigėsi, medikų konsultacijos – ne

Publikavimo data: 2017-05-03 Spausdinti Spausdinti

Europos Imunizacijos savaitę (balandžio 24-30 d.) Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai teikė konsultacijas telefonu ir sulaukė ypatingo visuomenės susidomėjimo skiepais. Nors savaitė, skirta atkreipti dėmesį į skiepus, baigėsi, specialistai yra pasiruošę atsakyti į klausimus darbo dienomis telefonu
+370  638 53979.


Konsultacijų metu ULAC medikai daugiausiai skambučių sulaukė iš asmenų, gyvenančių Vilniaus mieste. Taip pat kreipėsi Klaipėdos, Šilutės, Kauno, Panevėžio gyventojai ir svetur gyvenantys lietuviai (Jungtinė Karalystė, Belgija, Norvegija). Aktyviausiai skambino moterys, kurios domėjosi keliautojų skiepais  –  ruošėsi vykti į Tailandą, Filipinus, Gruziją, Singapūrą, Balio salą ir kitas šalis. Taip pat domėtasi skiepais nuo žmogaus papilomos viruso, erkių sukeliamų ligų, pasiutligės, vėjaraupių, hepatito A ir kt.

Europos Imunizacijos savaitės metu, ULAC medikai ypatingą dėmesį skyrė vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriui ir jo naujovei – vienuolikamečių mergaičių skiepijimui nuo žmogaus papilomos viruso,  kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Taip pat jie dalinosi informacija apie skiepais valdomas infekcijas, pateikė atsakymus į klausimus apie asmenų su nusilpusiu imunitetu vakcinaciją, keliautojų skiepus ir kt. Šias naujienas surasite interneto svetainėje www.ulac.lt.

ULAC duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje, o vakcinomis šiandien galime kontroliuoti net 28 ligas. „Nesvarbu, kas esi ir kiek tau metų. Liga dažniausiai užklumpa pačiu netinkamiausiu metu ir ilgam išmuša iš gyvenimo ritmo, sugriauna planus. Tačiau infekcinių ligų galima išvengti - tereikia laiku pasiskiepyti“ – sakė ULAC vadovas prof.  dr. Saulius Čaplinskas

Įdomūs faktai apie vakcinaciją

  • Europos Imunizacijos savaitė minima paskutinę balandžio savaitę, kurios tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie vaikų ir suaugusiųjų skiepus.

  • Kasmet pasaulyje skiepų pagalba mirties nuo difterijos, stabligės, kokliušo ir tymų išvengia nuo 2 iki 3 mln. asmenų. PSO duomenimis, patobulinus skiepijimų programas būtų galima išgelbėti dar 1,5 mln. gyvybių.

  • 2012 m. Pasaulio sveikatos asamblėja patvirtino Vakcinacijos veiksmų planą, kurio tikslas eliminuoti vakcinomis valdomas ligas iki 2020 m.

  • PSO duomenimis, 2015 m. 19,4 mln. vaikų negavo planinių skiepų, skiriamų pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Daugiau kaip pusė jų – gyvena Kongo Demokratinėje Respublikoje, Etiopijoje, Indijoje, Indonezijoje, Irake, Nigerijoje, Pakistane, Filipinuose, Ukrainoje.

Tymų prevencijos akciją priminė paroda

Praėjusiųjų metų Europos imunizacijos savaitės metu prie didelio atgarsio sulaukusios socialinės akcijos „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“ prisijungė didelis būrys žinomų Lietuvos žmonių: sportininkų, medikų, verslininkų, žurnalistų, menininkų, atlikėjų ir šou atstovų. Jų nuotraukas buvo galima išvysti ir šiemet – balandžio 24-30 d. paroda „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“  veikė Sveikatos apsaugos ministerijoje.Daugiau informacijos apie Europos Imunizacijos savaitę rasite čia.

Dažniausiai užduodamus klausimus apie skiepus rasite čia.  

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .