Konferencijai „Mikroorganizmų atsparumas ir infekcijų profilaktika“ – didelis vietos ir užsienio specialistų dėmesys

Publikavimo data: 2012-10-08 Spausdinti Spausdinti

Spalio 4–5 d. LR Vyriausybėje vykusioje II-oje Europos konferencijoje „Mikroorganizmų atsparumas ir infekcijų profilaktika“ susirinkę medikai ir mokslininkai aptarė svarbias visuomenės sveikatos problemas – neteisingą antibiotikų vartojimą ir didėjantį bakterijų atsparumą jiems. Konferencijoje Pasaulio sveikatos organizacijos vyresnysis patarėjas atsparumo vaistams klausimais Danilo Lo Fo Wongas pabrėžė, kad ši problema nėra vienos šalies reikalas.

„Mes gyvename vieningame pasaulyje, todėl šalims labai svarbu dalintis informacija bei situacijos sprendimo būdais", - sakė D. Lo Fo Wongas.

„Vienas mikroorganizmų atsparumo problemos sprendimo būdų – medikų ir visuomenės švietimas apie racionalų ir atsakingą antibiotikų vartojimą“, – sakė konferencijos iniciatorius Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.
 

Konferencija subūrė per 400 Lietuvos ir užsienio medicinos atstovų ir mokslininkų. Joje dalyvavo visuomenės ir asmens sveikatos specialistai, įvairių specialybių gydytojai, farmacininkai.

Konferencijai atsiųsta per 100 tezių. Žodinius ir stendinius pranešimus pristatė užsienio šalių pranešėjai iš 30 šalių, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų, Kolumbijos, Ganos atstovai.
 
Iš viso per dvi konferencijos dienas buvo pristatyta 50 Lietuvos ir užsienio atstovų pranešimų, kuriuose buvo aptartos su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos, socialiniai ir kiti infekcijų prevencijos aspektai, laboratoriniai tyrimai.

Taip pat vyko aktyvios diskusijos apie mikroorganizmų gebėjimą pasipriešinti tuberkuliozės gydymui; ŽIV, hepatito, lytiškai plintančių infekcijų valdymą ir profilaktiką; zoonozių bakterijų atsparumą antibiotikams.

 
Konferencijoje taip pat buvo pristatyti 25 stendiniai pranešimai, iš kurių -13 buvo užsienio mokslininkų.
 
Dalyviams buvo išduoti 12 val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.  
 

Daugiau informacijos
Karolina Šerytė
8 684 33174, k.seryte@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .