Kviečia vieša paskaita apie virusinį hepatitą C

Publikavimo data: 2017-07-25 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), artėjant Pasaulinei hepatito dienai, kurią minėsime liepos 28-ąją, kviečia pažiūrėti viešą paskaitą „Virusinis hepatitas C”, kurią surasite interneto svetainėje svetainėje ulac.lt. Paskaita skirta visiems besidomintiems hepatitų tematika.  

„Dviem trečdaliam ir daugiau užsikrėtusiųjų hepatito C virusu išsivysto lėtinis kepenų uždegimas, dažniausiai besimptomis, t.y. liga progresuoja ir tokie žmonės, patys to nežinodami, gali platinti hepatito C virusą kitiems. Kadangi, nuo hepatito C skiepų nėra, o užsikrėtimo rizika, ypač kraujo keliu, yra labai didelė, todėl svarbiausia apsaugos priemonė - kuo daugiau žinoti apie ligos plitimą ir kokiomis profilaktikos priemonėmis galima išvengti arba bent jau sumažinti užsikrėtimo riziką. Apie tai ir bus kalbama viešoje paskaitoje,“ – sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras  Saulius Čaplinskas.

Dešimties dalių paskaitoje pristatomi virusiniai hepatitai ir ypatingas dėmesys skiriamas virusiniam hepatitui C bei atsakymams į šiuos klausimus:
 
1. Kas žinotina apie virusinį hepatitą C.
2. Ligos paplitimas.
3. Kokia ligos eiga.
4. Kaip užsikrečiama hepatitu C.
5. Kaip hepatitas pažeidžia kepenis.
6. Kokie požymiai ir simptomai.
7. Rizikos vertinimas.
8. Kaip gydomas hepatitas C.
9. Hepatito C prevencija.
10. Pagrindiniai faktai.

ULAC duomenimis, sergamumas ūmiais hepatitais B ir C Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį turi mažėjimo tendenciją, tačiau atsižvelgiant į minėtų hepatitų natūralią besimptomę ligos eigą, t.y. maždaug kas antram ar net dviem trečdaliam užsikrėtusiųjų hepatitu yra būdinga besimptominė eiga, prognozuotina, kad sergamumas virusiniais hepatitais B ir C Lietuvoje, ypač lėtiniais, yra kur kas aukštesnis, nei registruojama oficialiai.

Paskaitą „Virusinis hepatitas C žiūrėkite čia.

Daugiau Pasaulinei hepatito dienai skirtos informacijos galima rasti čia.
 
Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.8 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .