Lapkričio 18-oji - Europos supratimo apie antibiotikus diena

Publikavimo data: 2018-11-16 Spausdinti SpausdintiSekmadienį, lapkričio 18 d., minėsime Europos supratimo apie antibiotikus dieną. Šia  proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras ragina atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą ir taip padėti stabdyti bakterijų atsparumo antibiotikams plitimą bei išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateities kartoms.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC) kartu su Pasaulio sveikatos organizacija kviečia visas šalis suvienyti jėgas kovai su antimikrobiniu atsparumu ir apjungti žmonių sveikatos, gyvūnų sveikatos ir aplinkos sektorių pastangas.

Antimikrobinis atsparumas plinta sparčiai ir įgauna pagreitį, nes bakterijų neriboja jokios sienos, todėl šios pasaulinės grėsmės sprendimas priklauso nuo tarpsektorinio bendradarbiavimo. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia medikus, politikus, visuomenę, žiniasklaidą atkreipti dėmesį į šią pasaulinę grėsmę sveikatai ir skatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą.

ELPKC duomenimis, kasmet Europoje nuo infekcijų, sukeltų antibiotikams atsparių mikroorganizmų, miršta 33 tūkst. žmonių. Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad antibakterinių preparatų vartojimo praktika įvairiose šalyse skirtinga. Be to, rimta problema išlieka ir su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos (hospitalinės infekcijos). Naujausi ELPKC duomenys skelbiami atliktų hospitalinių infekcijų ir antimikrobinių medžiagų naudojimo paplitimo tyrimų ataskaitose.

Kad išsaugotumėme antibiotikų veiksmingumą, kiekvienas turime prisidėti prie atsparumo antibiotikams plitimo mažinimo, jei antibiotikus vartosime atsakingai. Norėdami prisidėti prie šios problemos sprendimo mes visi galime tapti „Antibiotikų saugotojais“. Tereikia įsipareigoti sau ir keisti savo veiksmus, siekiant išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateityje. Išsamesnės informacijos rasite čia.
 
Daugiau informacijos apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną rasite čia.
 
Daugiau informacijos apie antimikrobinį atsparumą ir teisingą antibiotikų vartojimą rasite čia.
 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
tel. 8 684 33174, zigmas@ulac.lt, www.ulac.lt

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .