Prasidėjo Europos imunizacijos savaitė

Publikavimo data: 2017-04-24 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) minėdamas Europos imunizacijos savaitę (balandžio 24-30 d.) ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir primena apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam.

ULAC duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje, o vakcinomis šiandien galime kontroliuoti net 28 ligas. „Nesvarbu, kas esi ir kiek tau metų. Liga dažniausiai užklumpa pačiu netinkamiausiu metu ir ilgam išmuša iš gyvenimo ritmo, sugriauna planus. Tačiau infekcinių ligų galima išvengti - tereikia laiku pasiskiepyti“ – sakė ULAC vadovas prof.  dr. Saulius Čaplinskas

Europos imunizacijos savaitės metu ULAC specialistai ypatingą dėmesį skirs vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriui ir jo naujovei – vienuolikamečių mergaičių skiepijimui nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Taip pat jie dalinsis informacija apie skiepais valdomas infekcijas, pateiks atsakymus į klausimus apie asmenų su nusilpusiu imunitetu vakcinaciją, keliautojų skiepus ir kt. Šias naujienas surasite interneto svetainėje www.ulac.lt.

Veikia konsultacijų telefonas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai, kilus klausimams apie skiepus, kviečia drąsiai skambinti ir konsultuotis.  Tai galima padaryti kasdien darbo dienomis telefonu +370  638 53979

Medikus ragina pasiskiepyti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pasirūpinti savo sveikata, pasiskiepyti nuo infekcinių ligų ir būti pavyzdžiu savo pacientams kviečia ir visus šalies medikus. Medikams ULAC parengė laišką, raginantį atkreipti dėmesį į vakcinacijos svarbą. Laišką rasite čia.
  
Skiepai medikams – itin svarbūs, nes medicinos įstaigų darbuotojai nuolat rizikuoja užsikrėsti pavojingomis ligomis – tiek plintančiomis per orą, kraują,  patyrus mikrotraumas.

Tymų prevencijos akciją primena paroda

Praėjusiųjų metų Europos imunizacijos savaitės metu prie didelio atgarsio sulaukusios socialinės akcijos „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“ prisijungė didelis būrys žinomų Lietuvos žmonių: sportininkų, medikų, verslininkų, žurnalistų, menininkų, atlikėjų ir šou atstovų. Jų nuotraukas galima išvysti ir šiemet – balandžio 24-30 d. paroda „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“  veiks Sveikatos apsaugos ministerijoje. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Daugiau informacijos apie Europos Imunizacijos savaitę rasite čia.

Dažniausiai užduodamus klausimus apie skiepus rasite čia.  

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .