Prasidėjo Šv. Valentino dienos akcija “Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip”

Publikavimo data: 2017-02-13 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad jau prasidėjo Šv. Valentino dienos akcija “Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip”, kuri truks iki vasario 15 d.

Akcijos metu gėlių salonuose „Florisima“ ar išsikvietus taksi automobilį iš Taxi ir pavėžėjimų paslaugų bendrovės 1424.LT Vilniuje – laukia dovanėlė.  Taip pat interneto  portale “Cosmopolitan.lt” esančiame informaciniame laukelyje Elgtis kitaip” jau galite surasti aktualios informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir kvietimą pasielgti kitaip.

Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti LPI, medikai rekomenduoja elgtis kitaip – vengti atsitiktinių partnerių, spontaniškų nuotykių bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

  ULAC duomenimis, Lietuvoje LPI dažniau nustatomos vyrams nei moterims. Kas trečias LPI užsikrėtęs asmuo nurodo 2-3 lytinius partnerius per metus. Vyrai dažniau  užsikrečia nuo atsitiktinio arba pažįstamo asmens, moterys – nuo sutuoktinio ar sugyventinio. Kasmet vidutiniškai 30 asmenų LPI galimai užsikrečia nuo seksualinių paslaugų už atlygį teikėjų. Apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemonės – prezervatyvai, galintys sumažinti riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, susirgusiųjų LPI naudojami retai arba iš viso nenaudojami.

Rizikinga seksualinė elgsena – tai dažna lytinių partnerių kaita; daugiau nei vienas lytinis partneris per metus; lytiniai santykiai su atsitiktiniu, nepažįstamų ar mažai pažįstamu asmeniu; apsaugos priemonių (prezervatyvų) nenaudojimas su atsitiktiniais partneriais; lytiniai santykiai be apsaugos priemonių (prezervatyvų), ypač, kai kuris nors iš partnerių užsikrėtęs LPI; lytiniai santykiai apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kt. medžiagų.

Akcijos partneriai: „Florisima“, „One Touch“ ,Taxi ir pavėžėjimų paslaugų bendrovės 1424.LT, Cosmopolitan.lt

Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip. Daugiau informacijos ieškokite čia. 
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
tel. (8 5) 230 0124,
mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt
 

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .