Seminare Šilutėje – ypatingas dėmesys tuberkuliozės atvejo valdymui

Publikavimo data: 2017-03-17 Spausdinti Spausdinti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovo 16 d. (ketvirtadienį) sukvietė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, seniūnijų seniūnus ir socialinius darbuotojus į seminarą „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“. Renginys vyko Šilutės seniūnijoje.

Seminaro tikslas – apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššukius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui.

„Netinkamas vaistų vartojimas ir gydymo režimo nesilaikymas yra pasekmė to, kad šiandien Europoje ir ypač Lietuvoje registruojame didelį sergamumą vaistams atsparia tuberkuliozės forma,“ – kalbėjo ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.


Nuotraukoje - ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Profesorius minėjo, kad užkrečiamųjų ligų iššūkius dažnai nulemia ir socialiniai veiksniai, o kovoje su tuberkulioze, sveikatos raštingumo didinimas yra neišvengiamas – būtina keisti ne tik visuomenės požiūrį, bet ir įsitikinimus.

Pasaulio sveikatos organizacija Lietuvą priskyrė prie didžiausios tuberkuliozės rizikos šalių grupės Europos regione. Čia registruojama daugiausiai itin atsparios vaistams tuberkuliozės atvejų. Viena pagrindinių priežasčių – tai atvejo valdymo problemos, nereguliarus vaistų vartojimas, brangus gydymas. Daugiau apie tuberkuliozę skaitykite čia.

Seminaro dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Seminarai „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“ vyks Anykščiuose, Klaipėdoje, Raseiniuose ir kituose miestuose.

Daugiau informacijos: 
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.+370 672 94281
gintare@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Paieška
Renginių kalendorius
Naudingos nuorodos
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Nugalėtojų g. 14 D,, Vilnius, Vilnius. Telefonas: (8 5) 230 0125. .